Godet (cognac)

Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochelle usadil zakladatel rodu, nizozemský obchodník Bonaventure Godet. Během krátké doby se dokázal prosadit mezi nejvýznamnější obchodníky s vínem, za což se mu dostalo mnoha ocenění od francouzského krále Jindřicha IV. I následovníci rodu pokračovali v započatém rodinném díle. V roce 1730 byl Augustin Godet dokonce dvorním dodavatelem vína na anglickém dvoře a jeho syn Gédéon na čas přesídlil do Anglie, aby zde rozšířil obchod. Po návratu do La Rochelle v roce 1782 založil společnost Cognac Godet, čímž započal další slavnou kapitolu jména Godet. Dnes společnost Cognac Godet patří mezi poslední ryze rodinné francouzské firmy vyrábějící koňak.

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat