Johann Topf

Jedna z mnoha rakouských rodinných firem. Ukázkové vinařství z regionu Kamptal, které by mohlo být vzorem kdekoliv na světě. Čisté, moderní, rodinné s dlouhou tradicí a hlavně dýchající láskou k oboru a profesionalitou.

 

 

Usměvavý majitel Johann Topf III, obklopený svými čtyřmi malými syny, je velmi pyšný na svoje vína a právem. Vyrábí se zde zhruba dvacet druhů vín z osmi velmi kvalitních viničních poloh. Můžeme jmenovat například jednu z nejznámějších vinic v oblasti Kamptal - Heiligenstein, kde se rodí nádherné Rieslingy. Nebo polohu Wechselberg, která je svým mikroklimatem přímo předurčena pro Veltlínské zelené, asi nejznámější rakouskou odrůdu.

 

Pouze organická hnojiva a žádná chemie proti škůdcům, pečlivá práce se surovinou a moderní technologie zpracování hroznů i výroby a školení vín. Značka Topf nabízí šanci vyzkoušet umění našich blízkých sousedů. Jsou k dispozici stejné či velmi podobné odrůdy, vína vznikají v podobném klimatu a chuťově i stylově jsou našim vínům příbuzná – budou Vám chutnat.

 

Historie vinařství Topf

 

Dnešní majetek rodiny Topf lze nalézt v katastru z doby Marie Terezie s datem 1751, ale jeho historie sahá ještě asi o sto let dále do minulosti. Celou tuto dobu zůstaly pozemky a vinice v majetku stejné rodiny, které přinášely a dodnes přináší živobytí. Vinařství, jako hlavní zdroj příjmu, se stalo důležitým hlavně na konci devatenáctého století, kdy předek Josef Topf vozil svá vína ve voze taženým koňmi do Vídně a prodával je místním hostinským. Cesta tam a zpět mu trvala tři dny a tak vlastně dohromady strávil celé roky na cestách.

 

6 položek celkem
Johann Topf Gruner Veltliner Ried Wechselberg 2015 0,75l
399 Kč

Světlá zlatavá barva. Bohatá, decentní a živá vůně podpořená výrazným aroma ananasu a citrusových plodů - zejména grapefruitů a limetky.

Kód: VIN1579
RieslingStrassertalJohannTopf ezgif.com webp to jpg converter
Novinka
505 Kč

Riesling Strassertal, Johann Topf, 0,75l, Víno světle zlaté až slámové barvy. 

Kód: VI103276
Johann Topf Zweigelt Strassertal 2013 0,75l
299 Kč

Delikátní, ovocná a živá vůně s příjemnými tóny třešní, mocca, hořké čokolády a zeleného pepře.

Kód: VIN1578
Johann Topf Weisser Zweigelt 2015 0,75l
382 Kč

Jemná, harmonická, živá a velmi ovocná vůně s výrazným aroma zralých červených jablek.

Kód: VIN1577
Johann Topf Gruner Veltliner Strassertal 2016 0,75l
279 Kč

V době ochutnávky mělo víno jemné perlení díky mladosti.

Kód: VIN1576
Johann Topf Green Gruner Veltliner 2015 0,75l
224 Kč

Chuť je čistá, jednoduchá a odrůdově charakteristická.

Kód: VIN1575

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.