don q

NAŠE DĚDICTVÍ

NA DONU Q SE NAŠE DĚDICTVÍ OBJEVUJE V DESTILERIA SERRALLÉS KAŽDÝ DEN.

Odkaz naší společnosti je živoucí silou, která pohání naši neustálou snahu zdokonalit umění výroby rumu. Je to kolektivní moudrost předávaná šesti generacemi rodiny Serrallés během více než 150 let v našem řemesle.

Náš závazek vůči lidem a technikám, které definují Don Q , z nás udělaly nesporného favorita v zemi rumu: Portoriku . Nyní je k dispozici v USA a jsme si jisti, že si užijete naši neochvějnou oddanost dokonalosti Dona Q.

 

DON JUAN SERRALLÉS

Don Juan značně rozšířil rodinný podnik s cukrovou třtinou a založil tradici výroby rumu Serrallés. Pomocí měděné nádoby, kterou dovezl z Francie, vyrobil první sudy rumu prodávané pod jménem Serrallés. Založil také město Mercedita, pojmenované po jeho manželce Mercedes. Don Juan položil základ nejen pro dědictví Serrallés, ale také pro to, aby se Portoriko stalo světovým lídrem ve výrobě rumu.

 

FÉLIX J. SERRALLÉS, JR.

Během svého působení ve funkci generálního ředitele Destilería Serrallés (1981 – 2017) Félix Serrallés Jr. zaměřil své úsilí na konsolidaci a expanzi rodinného podniku prostřednictvím významných investic a modernizace. Pod jeho vedením se rum Don Q po desetiletí dlouhé přestávce vrátil do USA, rozšířil svůj sortiment a přijal ekologicky šetrné výrobní metody, které mají pozitivní dopad na místní ekosystémy.


NAŠE CESTA

 

C. 1820

Juan Sebastián Serrallés přijíždí ze Španělska a usadí se v Ponce v Portoriku . Brzy poté zakládá Hacienda Teresa, plantáž cukrové třtiny, a zakládá rodinu v Ponce.

 

1861

Don Juan Serrallés, syn Juana Sebastiána, zakládá Hacienda Mercedita, plantáž cukrové třtiny pojmenovanou po jeho manželce Mercedes.

 

1865

Don Juan Serrallés vyrábí své první sudy rumu pomocí měděné nádoby, která se stále dováží z Francie. Během tohoto roku také uskuteční svůj první prodej – začíná tradice výroby rumu Serrallés.

 

Počátek třicátých let 20. století

Syn dona Juana Serrallés, Juan Eugenio Serrallés, dokončuje stavbu Castillo Serrallés na kopci s výhledem na Ponce. Panství slouží jako rodinné sídlo již 70 let.

 

1933

Prohibice končí ve Spojených státech, včetně Portorika . Čas na party!

 

1934

Značka Don Q je uvedena na obecný trh. Značka je pojmenována po Donu Quijotovi, slavné literární postavě z oblíbeného rodinného románu. Stejně jako Don Quijote představuje hledání dokonalého světa, znamená Don Q snahu rodiny po dokonalosti ve výrobě rumu.

 

1935

V Merceditě je postavena nová velká palírna s moderním vybavením. Společnost pokračuje v expanzi pod vedením Juana Eugenia Serrallése.

 

40. – 60. léta 20. století

Strýček Tito si pronajímá celý ostrov „Isla Caja de Muerto“ u pobřeží Ponce. Zde pořádá notoricky báječné večírky se svou vlastní značkou rumu „Pirátský rum strýčka Tita“.

 

1954

Ramon „Monchito“ Marrero vytváří Piña Coladu pomocí Don Q Rum. Jako hlavní barman ve světoznámém Beachcomber Baru v hotelu Caribe Hilton v San Juanu ohromí tímto originálním koktejlem Jet Set z 50. let.

 

1978

Don Q Cristal je představen. Díky čistému, lehkému a delikátnímu charakteru Don Q Cristal je ideální pro širokou škálu osvěžujících koktejlů, jako je Don Q Mojito.

 

1981

Felix J. Serrallés Jr. přebírá vedení Destilería Serrallés a začíná období trvalého růstu a inovací, které pokračuje dodnes.

 

1985

Serrallés, Inc. získává Puerto Rican Distillers, Inc., čímž výrazně rozšiřuje svou řadu značek.

 

1998

Don Q představuje svůj první ochucený rum Don Q Limón a okamžitě začíná získávat ocenění za kvalitu.

 

2001

Castillo Serrallés je prodán městu Ponce za symbolický poplatek a nyní slouží veřejnosti jako muzeum a kulturní místo.

 

2004

Roberto Serrallés se připojuje k rodinné firmě po dokončení doktorátu z environmentálních věd. Své odborné znalosti uplatňuje při vytváření inovativního procesu rekultivace odpadu, díky kterému je Don Q jedním z nejzelenějších výrobců lihovin na světě.

 

2006

Značka Don Q je znovu uvedena na trh v USA.

 

2017 – současnost

World Spirits Award - Zlatá cena

489
41000148941000

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem