Whisky Johnnie Walker Black Label 12y 40% 0,7 l (dárkové balení 2 vysoká sklenička)

Kód: WH99784
799 Kč 660 Kč bez DPH 1 141 Kč / 1 l

Je krásné zlaté barvy, s jemně sladkou vůní a s dlouze odeznívajícím hedvábným koncem. V dárkovém balení se 2 skleničkami.

Johnnie Walker Black Label 12 Years Old Nejprodávanější luxusní skotská světa. Oblíbená značka Winstona Churchilla, která získala nejvíce ocenění na světě. Je krásné zlaté barvy, s jemně sladkou vůní a s dlouze odeznívajícím hedvábným koncem. Současnou podobu vytvořil vnuk Johna Walkera Alexander v roce 1909. Je složena z více než 40ti vybraných sladových a obilných whisky zrajících nejméně 12, řada z nich však více než 20 let v dubových sudech.

Obsahuje stopy: neuvedeno

Alergeny: neuvedeno

Země původu: Velká Británie

Skladování: neuvedeno

Návod k použití: neuvedeno

Složení: sladový destilát, obilný destilát, barvivo-karamel

Výživové údaje: neuvedeno

V roce 1820 založil John Walker ve věku 15ti let malý koloniál ve městě Kilmarnock. Jako součást sortimentu nabízel různé whisky společně se svou vlastní směsí, kterou pečlivě připravoval z produktů místních palíren.

Jeho syn Alexander pokračoval v podnikání a stále více se zaměřoval na svou vášeň - vytváření bohaté a silné směsi. Jeho filozofií bylo „udělat naši whisky tak kvalitní, že se jí jiná whisky nevyrovná“. Okolo roku 1920 se značka Johnnie Walker, už tehdy prodávaná ve více než 120ti zemích, etablovala jako jedna z prvních opravdu globálních značek.

V posledním hodnocení známém jako „Klub milionářů“, které probíhá každým rokem, se tato světově proslulá whisky umístila na 2. místě v kategorii nejlépe prodávaných lihovin a na 1. místě v kategorii whisky. Toto pořadí zveřejňuje časopis Drinks International na základě výzkumu PASH Beverage Research.

Označení whisky pochází od galského „uisge beatha” nebo „usquebaugh“, což znamená „živá voda“. Proto, aby mohl nápoj vůbec používat název skotská whisky, musí být vyroben a zrát ve Skotsku po dobu nejméně tří let. Dle zákona je složení skotské whisky čistě přírodní.