Weingut Dr. Loosen

Vinařství Dr. Loosen je rodinným majetkem již více než 200 let. Když Ernst Loosen převzal v roce 1988 vedení, uvědomil si, že vinice v průměru 60 let staré a v některých případech i s nejlepším hodnocením ze všech vinic v Německu, mají potenciál produkovat ta nejlepší světová vína. Ernst tedy okamžitě změnil zaběhlé postupy - například výrazně snížil produkci hroznů a chemická hnojiva vyměnil za organická.

Také ve sklepích vinařství udělal změny v souladu se svou filozofií - použil recyklované materiály, zefektivnil využití energetických
a vodních zdrojů. To vše přispělo k vybudování vinařství s velmi vysokou celosvětovou reputací.

Ernst Loosen říká: „To, co mě na výrobě prémiových vín nejvíce zaujalo, je hluboká a pevná filozofie lidí, kteří je vyrábí. Velcí vinaři, které jsem potkal, měli vždy jasnou představu o výrobě svých vín - terroir vždy stavěli před technologie a kvalitu před kvantitu. A to je filozofie, kterou sledujeme i v našem vinařství. Naším cílem je vyrábět lahodná a delikátní vína s ohledem na jejich původ. Když například chutnám Riesling z našich Grand Cru vinic, chci v něm cítit tóny modré břidlice, která je hojně zastoupena v jejím podloží. Zároveň chci cítit charakter daného ročníku. Chci cítit autentičnost, bez které je víno prostě jen dalším nápojem. Věřím, že si užijete pití našich vín, stejně jako jsme si my užili jejich výrobu".

Žádné produkty značky Weingut Dr. Loosen nebyly nalezeny...
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.