Whiskey Tullamore Dew 40% 0,7 l (dárkové balení džbán)

Nejprodávanější irská whiskey v Česku, která svoji výjimečně jemnou chuť získává díky trojnásobné destilaci v keramickém džbánku.

Měrná cena 1 156 Kč / 1 l
Kód produktu WH029
Značka Tullamore (whisky)
Kategorie Alkoholické nápoje,Blended irská whisky Dárkové balení, Single Malt irská whisky Dárkové balení

Tullamore Dew je pravá irská whiskey nabízející velmi příjemnou, lehkou až éterickou vůni s ovocnými a dřevitými tóny. Má barvu světlého medu, na patře drsnější, kromě chuti sladu nabízí chuť hodně hořké čokolády nebo kakaa. Konec je středně dlouhý s dominantními tóny dřeva a čokolády.

• Barva : bledě zlatá, bílé víno.
  • Vůně : luční kvítí. Tráva. Sladká.
  • Chuť : obilná. Lněné semínko. Náznak koláče s kořením. Lehký sirup.
  • Závěr : citrónová tráva. Lehce povzbuzuje chuť.

Tullamore (jméno pochází z Tulach Mhor, což znamená “velký kopec”) leží v krajině, kde se pěstuje ječmen - v Midlands. Ve městě stály palírny už v roce 1790. Jeho whisky si našla pevné místo na trzích několika evropských zemí, zvláště Francie, Německa a Dánska. Původní palírna byla založena roku 1829. Společnost přešla do rukou generálního ředitele Daniela E. Williamse. Jeho monogram posloužil jako užitečný akronym a whisky společnosti se proslavila jako Tullamore Dew (Rosa z Tullamore). Její reklamní slogan zněl “Dopřejte každému muži jeho kapku rosy”.

Whisky podle typu balení Dárkové balení

EH Avatar autora | 19.5.2021
Super
NV Avatar autora | 17.5.2021
naprostá spokojenost
IP Avatar autora | 13.1.2021
Koupeno jako dárek. Rychlost obchodu super.
LD Avatar autora | 20.12.2020
Perfektní doručeni, produkt odpovídá, mohu jen doporučit.
MM Avatar autora | 24.11.2020
Koupeno jako dárek,takže hodnotit teprve obdarovaný bude...Rychlost obchodu super.
MU Avatar autora | 25.12.2019
Ano, byla jsem mile prekvapena. *****
Avatar autora | 25.11.2019
byl to dárek. Parádní, do druhého dne to tu bylo. Díky :-)
MS Avatar autora | 5.9.2019
Kupovala jsem jako dárek, vizuálně vypadá skvěle.
BP Avatar autora | 4.9.2019
Velice pěkná dárková lahev, navíc za výbornou cenu.
KK Avatar autora | 5.8.2019
MS Avatar autora | 25.12.2018
Na rozdíl od druhého zakoupeného produktu, který přišel značně poškozený, tento došel v pořádku a jistě udělal obdarovanému velkou radost. Není to však zásluhou tohoto obchodu, ale výrobce. Obchod mne zklamal!
DH Avatar autora | 27.11.2018
kupovala jsem jako dárek, vypadá naprosto skvěle
JH Avatar autora | 22.11.2018
naprostá spokojenost, krásný dárek, který stopro udělá radost až ho předám
NN Avatar autora | 29.9.2018
Jednim slovem..Super..????
Avatar autora | 28.7.2018
Moc pěkné balení, jako dárek udělalo velkou radost. Cena v tomto obchodě je největší plus.

Země původu:Irsko
Rok založení:1829
Kategorie:Whiskey

Výroba:Tullamore D.E.W. - Originální irská blended whiskey známá po celém světě díky své jemnosti a komplexnosti. Nesmí být patrná rašelinová příchuť. Tuto unikátní jemnost zajistí trojitá destilace a následné zrání v sudech po bourbonu a po sherry po dobu minimálně tří let. Svoji jedinečnou komplexnost získává díky smíchání všech tří druhů irské whiskey (z grain whiskey, pot still whiskey a malt whiskey). Název je odvozen z iniciál prvního vlastníka, Daniel Edmond Williams - D.E.W.

Popis:Plné tělo, bohatá chuť kombinující robustní tóny pot still whiskey s výraznými tóny sladu a sherry. Příjemně suchý závěr s trvajícími lehkými citronovými a sladkými tóny.
Konzumace:čistá, na ledu nebo jako součást mícháných nápojů

Tip na drink: Apple Dew
Do vysoké sklenice naplněné ledem, přidejte 50 ml Tullamore D.E.W.
Dolejte vylisovanou jablečnou šťávou. Ozdobte plátkem citronu. Abyste zachovali kontrast a umožnili chuti jablka spojit se se špetkou vanilky v Tullamore Dew, používejte pouze čerstvě vylisované jablečné šťávy.