Whiskey Tullamore Dew 40% 0,7 l (dárkové balení džbán)

20 hodnocení

Nejprodávanější irská whiskey v Česku, která svoji výjimečně jemnou chuť získává díky trojnásobné destilaci v keramickém džbánku.

Měrná cena 1 156 Kč / 1 l
Kód produktu WH029
Značka Tullamore
Kategorie Alkoholické nápoje,Blended irská whisky Dárkové balení, Single Malt irská whisky Dárkové balení

Tullamore Dew je pravá irská whiskey nabízející velmi příjemnou, lehkou až éterickou vůni s ovocnými a dřevitými tóny. Má barvu světlého medu, na patře drsnější, kromě chuti sladu nabízí chuť hodně hořké čokolády nebo kakaa. Konec je středně dlouhý s dominantními tóny dřeva a čokolády.

• Barva : bledě zlatá, bílé víno.
  • Vůně : luční kvítí. Tráva. Sladká.
  • Chuť : obilná. Lněné semínko. Náznak koláče s kořením. Lehký sirup.
  • Závěr : citrónová tráva. Lehce povzbuzuje chuť.

Tullamore (jméno pochází z Tulach Mhor, což znamená “velký kopec”) leží v krajině, kde se pěstuje ječmen - v Midlands. Ve městě stály palírny už v roce 1790. Jeho whisky si našla pevné místo na trzích několika evropských zemí, zvláště Francie, Německa a Dánska. Původní palírna byla založena roku 1829. Společnost přešla do rukou generálního ředitele Daniela E. Williamse. Jeho monogram posloužil jako užitečný akronym a whisky společnosti se proslavila jako Tullamore Dew (Rosa z Tullamore). Její reklamní slogan zněl “Dopřejte každému muži jeho kapku rosy”.

Whisky podle typu balení Dárkové balení

Země původu:Irsko
Rok založení:1829
Kategorie:Whiskey

Výroba:Tullamore D.E.W. - Originální irská blended whiskey známá po celém světě díky své jemnosti a komplexnosti. Nesmí být patrná rašelinová příchuť. Tuto unikátní jemnost zajistí trojitá destilace a následné zrání v sudech po bourbonu a po sherry po dobu minimálně tří let. Svoji jedinečnou komplexnost získává díky smíchání všech tří druhů irské whiskey (z grain whiskey, pot still whiskey a malt whiskey). Název je odvozen z iniciál prvního vlastníka, Daniel Edmond Williams - D.E.W.

Popis:Plné tělo, bohatá chuť kombinující robustní tóny pot still whiskey s výraznými tóny sladu a sherry. Příjemně suchý závěr s trvajícími lehkými citronovými a sladkými tóny.
Konzumace:čistá, na ledu nebo jako součást mícháných nápojů

Tip na drink: Apple Dew
Do vysoké sklenice naplněné ledem, přidejte 50 ml Tullamore D.E.W.
Dolejte vylisovanou jablečnou šťávou. Ozdobte plátkem citronu. Abyste zachovali kontrast a umožnili chuti jablka spojit se se špetkou vanilky v Tullamore Dew, používejte pouze čerstvě vylisované jablečné šťávy.