Metaxa Grande Fine porcelan 15y 40% 0,7 l (karton)

Kód: KO9954
1 269 Kč 1 049 Kč bez DPH 1 813 Kč / 1 l
5 dnů

Unikátní keramická láhev byla inspirována starověkými řeckými vzory původem z ostrova Rhodos. Uvnitř láhve je produkt složený z vinných destilátů o průměrném stáří 15 let. Nejmladší z eaux-de-vie má stáří 8 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metaxa Grande Fine porcelanedice 2017 15 y 0,7 l. Destilát jantarové barvy. Hedvábně hladká chuť nese náznaky vanilky a je vybalancovaná vůní dřeva. Vynikající kvalita oceňovaná všemi znalci, zvláště těmi, kteří mají v oblibě déle stařené destiláty jako V.S.O.P koňak nebo luxusní skotské whisky. Je s těmito destiláty také ve stejné cenové kategorii.    Metaxa Grand Fine 0,7 l je dospělým a respektovaným členem rodiny METAXA. Unikátní keramická láhev byla inspirována starověkými řeckými vzory původem z ostrova Rhodos. Uvnitř láhve je produkt složený z vinných destilátů o průměrném stáří 15 let. Nejmladší z eaux-de-vie má stáří 8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Vinné destiláty podle druhu: Brandy
Vinné destiláty podle typu a stáří: Prémiové (Grande Champagne...)
Vinné destilty podle typu balení: Dárkové balení
5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
JP Avatar autora | 29.7.2023
Bomba
5
LF Avatar autora | 8.3.2021
Vše v pořádku. Děkuji.
5
MN Avatar autora | 24.11.2020
Naprostá spokojenost
5
LJ Avatar autora | 10.10.2019
Maximální spokojenost, doporučuji
5
MB Avatar autora | 30.9.2019
ZBOZI DORAZILO V PORADKU.VSEM MOHU DOPORUCIT.MAM DOBRE ZKUSENOSTI.
1
JL Avatar autora | 21.8.2019
Zbozi dorazilo v pozadovanem terminu. Bohužel byl mirne poskozen obal (natrzena krabice) a samotna lahev byla znecistena (necim polita). Jelikoz to byl darek, tak to bylo nevhodne.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Metaxa je nejjemnější jantarový alkohol pod sluncem. Kvalitní zralé destiláty a aromatická muškátová vína z egejských ostrovů dodávají produktu Metaxa 5* její jedinečný květinový charakter.

 

Výroba

Destilace

Nejprve proběhne dvojitá destilace hroznů tří odrůd vyzrálých pod řeckým sluncem.
Poté se destilát staří v ručně vyráběných dubových sudech z francouzské oblasti Limousin.
Po dosažení požadované zralosti (označované počtem hvězdiček) nastává mistrovská práce Metaxa mastera, a to sladění jednotlivých eaux-de-vie pro dosažení unikátní a konzistentní chutě.
Následně se destilát míchá s archivními muškátovými víny z egejských ostrovů Samos a Limnos a s tajnou směsí bylin a koření (např. extrakt z okvětních plátků růže).
Pro dosažení výsledné jemné chuti se Metaxa, ještě před stáčením do lahví, nechává půl roku dozrát v sudech.

Zrání

Zrání tohoto produktu trvá po dobu pěti let.

 

Historie

Spyros Metaxa si vytkl za cíl dosáhnout takové úrovně jemnosti a aromatické intenzity, jaké u lihovin ještě nikdo nedosáhl. Ke splnění svého snu si razil vlastní, původní cestu. Vymykal se konvencím a podstupoval rizika. A vytvořil nápoj plný života a energie a přitom hladký na patře – opravdové potěšení pro smysly. Nápoj, jemuž dal své jméno: Metaxa. Od roku 1888 je odkazem zakladatele také styl Metaxa. Dnes tento styl uvádí v život Společnost Metaxa, vždy věrna původnosti, energii a odvaze riskovat, vlastnostem, jimiž se zakladatel tohoto stylu vyznačoval.

 

1888

Zrození Metaxa House a nejjemnějšího nápoje pod sluncem.

 

1890-1900

Metaxa roste ve střední a jižní Evropě a i na Středním východě.

 

1900

Metaxa vyplouvá za Atlantik.

1900-1915

1900-1915

Metaxa získáva několik mezinárodních cen včetně ceny San Francisco Grand Prix.

 

2000

Metaxa se prodává po celém světě, ve více než 75 zemích. Česká republika a Slovensko jsou třetí nejdůležitější trh pro značku Metaxa.

2008

Metaxa slaví výročí sto dvaceti let od založení a pro tuto významnou příležitost bylo naplněno 1 888 křišťálových karaf drahocennou tekutinou legendárního sudu číslo 1.

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.