Santa Digna Estelado Rose Brut 0,75l

Kód: VI89523
5 dnů

Odrůda País má kořeny až do 16 století, ale na dlouhou dobu byla zapomenuta. Její „oživení“ je otázkou posledních let. Víno má světle růžovou barvu a jemné perlení. Vůně s aroma červeného a citrusového ovoce. Živá a svěží chuť s charakteristickými tóny pro odrůdu País.Druhotná fermentace v lahvi, zraje 12 měsíců na kvasných kalech.

Původ vína

Země původu: Chilská vína
Vinařská oblast: Central Valley
Vinařství: Miguel Torres

Vlastnosti vína

Typ: Růžové víno
Odrůda: Cuveé (směsi růžových vín)
Obsah alkoholu : 12 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace :

Archivace : ne
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Růžová vína
Vína podle Země: Chilská vína
Vinařské oblasti Chille: Central Valley

Vinařství Torres se řadí mezi nejstarší vinařství světa. Bylo založeno již v roce 1870 a nyní již pátá generace řídí její chod. Závazek k půdě, lidem a vášni pro šíření vinařské kultury byl a stále je hlavní hodnotou vinařství.

Torres je největším vlastníkem vinic klasifikovaných v „Denomination of Origin (DO) of Penedès" a zároveň největší vinařskou společností ve Španělsku. Od roku 1979 vyrábí víno také v Chile a od roku 1986 také v Kalifornii (zde pod značkou Miramar). Ve Španělsku kromě Penedés vlastní vinice také v regionech Conca de Barbera, Toro, Jumilla, Ribera del Duero, Priorat a Rioja.

Svá vína exportuje do více než 140 zemí světa. Bez nadsázky se tak dá říct, že se jedná o nejvýznamnější vinařskou „značku" světa. I přes svou velikost si Torres udržuje svoji rodinnou atmosféru - vedení společnosti je stále v rukou členů rodiny, kteří se aktivně podílejí na výrobě vína. Od roku 2012 celou společností řídí Miguel Torres Maczassek, kterému předal vedení jeho otec Miguell A. Torres - ten v současné době působí jako
prezident společnosti.

Každý rok vinařství obdrží celou řadu ocenění - namátkou „Nejvýznamnější vinařství roku 2000" nebo „Evropské vinařství roku 2006", ale i „Nejodivuhodnější vinařská značka světa 2015", stejně jako Miguel A. Torres
osobně. Zmiňme například „Muž roku 2002", „Cena za celoživotní dílo 2010", což zopakoval i v roce 2012.