Bohemia sekt Prestige demi sec 0,75 l

 
 

Výjimečné sekty, elegantní a osobité svým charakterem. Jejich cuvée vzniklo kombinací vybraných odrůdových jihomoravských vín Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé.

Dostupnost 5 dnů
Měrná cena 297 Kč / 1 l
Cena 184 Kč bez DPH
223 Kč    
Kód produktu VS0152
Značka Bohemia sekt
Kategorie champagne
 

Bohemia sekt Prestige demi sec 0,75 l, výjimečné sekty, elegantní a osobité svým charakterem. Jejich cuvée vzniklo kombinací vybraných odrůdových jihomoravských vín Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé. Bohemia Sekt Prestige Rosé brut pak kombinací odrůd Zweigeltrebe a Svatovavřinecké. Bohemia Sekt Prestige má jiskrný vzhled, nezaměnitelnou chuť, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Vyniká okouzlující harmonií ndash; její osvěžující jemná vůně citrusových plodů je v chuti doprovázena příjemným svěžím ovocným výrazem připomínajícím vyzrálé plody manga. Vyrábí se klasickou metodou sekundárního kvašení v lahvích. Bohemia Sekt Prestige je atraktivní a svůdné víno, ideální k jedinečným příležitostem, recepcím a netradičním společenským setkáním v moderním stylu. Získaná ocenění: Stříbrná medaile na Vinalies Internationales Oenologues de France 2007 1. místo v kategorii na Grand Prix Vinex 2007 Stříbrná medaile na mezinárodní soutěži vín Vinoforum 2006 Zlatá medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2006 Stříbrná medaile na Vino Ljubljana 2006 Stříbrná medaile na Challenge International du Vin Bourg ndash; France 2006 Zlatá medaile na Grand Prix Vinex 2006 Zlatá medaile na Concours Mondial de Bruxelles 2005 Bronzová medaile na Challenge International du Vin Bourg ndash; France 2005 Zlatá medaile na Vino Ljubljana 2005 Stříbrná medaile na Vinalies Internationales Oenologues de France 2005 Stříbrná medaile na Vino Ljubljana 2004 Zlatá medaile na Grand Prix Vinex 2004 Zlatá medaile a titul World Champion v kategorii sektů na 49. ročníku mezinárodní soutěže vín Vino Ljubljana 2003

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

 

Vznik firmy ve Starém Plzenci se datuje do roku 1942. První šumivé víno se objevilo na trhu v roce 1945 pod názvem Black Widow, vzápětí začala výroba Château Radyně. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let zde dočasně působil francouzský odborník Louis Girardot, který předával svým českým kolegům svoje zkušenosti z výroby šampaňského vína. Od roku 1953 se firma začala specializovat na produkci šumivých vín. Objem výroby pak zvolna stoupal až do roku 1970, kdy došlo k prudkému nárůstu výroby. Na trhu sektů se objevila nová, velmi ambiciózní značka Bohemia Sekt, jejíž prodeje zanedlouho po uvedení na trh pokořily hranici jednoho milionu litrů za rok.

Významným dnem historie značky byl 1. leden 1991, kdy vznikl delimitací ze státního podniku České vinařské závody Praha samostatný právní subjekt, který získal v červenci 1995 název BOHEMIA SEKT, a.s. Společnost si buduje na jižní Moravě surovinové zázemí prostřednictvím vlastních vinic i smluvních dodavatelů hroznů V současnosti je Bohemia Sekt nejoblíbenější tuzemskou značkou sektů..