Chianti Sensi Riserva DOCG 0,75 l Sensi Vigne e Vini

Kód: VII000016
284 Kč 235 Kč bez DPH 379 Kč / 1 l
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Degustace:  Suché víno rubínově červené barvy s temně oranžovými odlesky. Intenzivní a dlouhotrvající aroma, dobré tělo s velmi plnou, vyzrálou chutí a příjemným dozvukem. 

Vinifikace: Sklizeň – konec září až do polovina října, ruční sběr hroznů, alkoholická fermentace v nerezových tancích při kontrolované teplotě 26 - 28°C po dobu 10-12 dnů, následuje  malolaktická fermentace a dozrávání v nerezových tancích. Minimální zrání 24 měsíců, z čehož 3 měsíce v lahvích.

Gastronomie: Výborné k masovým pokrmům, těstovinám i sýrům.

Ocenění:  Prague Wine Trophy 2014 86,75 bodů Prague Silver, Prague Wine Trophy 2012 84 bodů

 

Země původu: Itálie   Vinářská oblast: Toskánsko
Dodavatel: Sensi Vigne e Vini, Itálie   Odrůda: 80% Sangiovese, 20% Canaiolo
      Objem: 75 cl
Konzumace: 18 - 20 °C      
Zrání v dubovém sudu: Ne   Kombinace k: Červená masa, Grilovaná masa, Pizzy, těstoviny a saláty, Sýry, Zvěřina a divoká drůbež

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle klasifikace: DOCG
Vína podle odrůd: Ostatní červené odrůdy
Vína podle Země: Italská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Sensi se píše od roku 1895, kdy Pietro Sensi uvedl na trh první vína z vlastních vinic. Pietrovi synové, Vittorio a Armido, pokračovali v podnikání svého otce a založili vinařský dům Fratelli Sensi. Se svým koněm a povozem začali rozvážet své Chianti po okolních venkovských domech a následně až do města Florence.

Třetí generace zastoupená Vittoriovými syny Pietrem a Giovannim se zaměřila na posílení kvality pěstovaných hroznů a následné vinifikace a proslavila tak jméno Sensi po celém Toskánsku.

Čtvrtá generace – Marco, Massimo a Roberta, převzala vinařství roku 1987 a během této doby rozšířila věhlas jména Sensi na mezinárodním poli. Po náhlé smrti Marca v roce 2004 přebírá celkovou odpovědnost Massimo a ve vedení vinařského domu stanovuje základní poselství rodiny Sensi : „Každé víno, které nese naše jméno, musí vyprávět náš příběh“. Příběh velké oběti, nadšení a ambicioznosti, ale s moudrostí přijímání malých postupných kroků a velkou úctou k lidským vztahům.

Cílem je vyjádřit filozofii vinařství prostřednictvím vín, založených na eleganci, vyváženosti, čistotě a konzistentní kvalitě.

Sensi vlastní dvě významné vinařské usedlosti s vinicemi v srdci Toskánska: Tenuta del Poggio a Fattoria di Calappiano, starobylé lovecké sídlo rodu Medici z 16. století, rozložené na 100 ha vinic a olivových hájů. Odtud také pochází produkce vín Chianti, ikonických vín řady „Classic“.

Ve spolupráci s pěstileli révy v dalších oblastech – Siena, Montalcino, Bolgheri, Scansanu a S. Gimignano – nabízí Sensi také další klasická toskánská vína.

Vysoká kvalita vín Sensi je daná nejen díky místní půdě a extrémně příznivému klimatu, ale i díky lásce k vínu, respektu k tradicím a vůli k inovacím.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.