Vážení zákazníci, dle informací od přepravců prosím počítejte se zdržení doručování zásilky až o 3 pracovní dny dle aktuální vytíženosti přepravců, doba dodání se může den ode dne měnit, děkujeme za pochopení.

Absinth 70% 0,7 l Starorežná

Dostupnost 3 dny
Kód produktu OSA071
Značka Granette Starorežná Distilleries a.s. (alko)
Kategorie Alkoholické nápoje,Tuzemské pálenky Absinth Dárkové balení

Absinth 70% 0,7 l Starorežná. Jeho zvláštnost je dána přítomností lihového výluhu z Pelyňku pravého, latinsky nazývaný Artemisia Absinthium.Samotná bohyně Artemis této rostlině propůjčila své jméno pro její dobré vlastnosti (podporuje vylučování trávicích šťáv, vykazuje baktericidní účinky, snižuje práh bolestivosti, potlačuje křeče hladkého svalstva, ale také poněkud posouvá vnímání okolní reality). Řecké slovo absinthion pak znamená bdquo;zbaven sladkosti ldquo;, tedy hořký, nepitný.

Pálenky podle druhu Absinth
Pálenky podle původu Tuzemské pálenky

Spojením dvou tradičních předních českých nápojářských společností GRANETTE a Starorežná Prostějov vznikla vzájemnou fúzí 1. ledna 2011 nová firma GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries.
Spojením těchto společností vznikla na českém trhu firma, která je objemem své výroby
120 tisíc hektolitrů alkoholických nápojů ročně více flexibilní a konkurenceschopná. Stala se největším ryze českým výrobcem lihovin na českém trhu. Úspěchy ovšem neslaví pouze na domácím poli. S  produkty pocházejících z výrobních linek GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries se můžete setkat i v dalších dvaceti zemích pěti světových kontinentů.

Historie likérky GRANETTE & STAROREŽNÁ DISTILLERIES a.s. sahá až do 16. století, kdy v roce 1518 Vilém z Pernštejna a Helfštýna udělil právovárečný monopol 68 prostějovským osadníkům. Začala tak 500-letá historie likérky v Prostějově. O několik století později na jiném místě v tehdejším Krásném Březně u Ústí nad Labem byla bratry Eckelmanny a Ludwigem Bramschem první továrnu na výrobu pekařského droždí v tehdejší Rakousko Uherské monarchii. Spolu s výrobou droždí byla také zahájena výroba likérů a lihovin.