Piedra Negra

Bodega Piedra Negra je mladá a ambiciózní společnost založená syny André Lurtona – renomovaného obchodníka a producenta z Bordeaux (Château Bonnet, Dauzac, La Louviere aj.). Oba bratři využili svých zkušeností a postupně začali s produkcí vín v dalších světových oblastech.

Mimo Francie je to Španělsko, Chile, Austrálie, Uruguay, ale hlavně Argentina. V roce 1992 společnost zakoupila 300 hektarů v regionech Tunuyan a Barancas, jižně od argentinské Mendozy, a postupně začala s výrobou vín, která sklidila velký mezinárodní ohlas. Tato vína se
dále úspěšně umísťují ve světových soutěžích, a to zvláště v posledních letech. Navzdory všeobecnému technologickému pokroku mnoha
výrobců vín na celém světě nemají vína vždy vyrovnanou kvalitu a spotřebitelé si tak nemohou být zcela jisti výběrem.

Jacques a François Lurton se snaží tuto nejistotu překonat, a tak vytvořili působivou kolekci vín z rozmanitých částí světa. Každé s vlastním stylem, vybrané z nejlepších možných „terroir". Vína jsou vyrobená pod vedením vlastního týmu enologů a nabízejí znamenitou hodnotou vzhledem k ceně.

Žádné produkty značky Piedra Negra nebyly nalezeny...