Seeberger

Webová stránka značky: Seeberger

NAŠE VIZE

Od svého založení v roce 1844 se rodinná firma Seeberger zaměřuje na lahodné produkty, jako jsou ořechy, sušené ovoce a káva. Naší vizí je přinášet zákazníkům v každém balíčku Seeberger to nejlepší, co umí příroda nabídnout.

Základem našeho závazku je spokojenost našich zaměstnanců i dodavatelů. Díky férovým vztahům a spolupráci s našimi dodavatelskými partnery, tedy přímo pěstiteli, jsme schopni ovlivňovat udržitelné způsoby hospodaření, pracovní i životní podmínky místních obyvatel. Trvalou kvalitu produktů Seeberger dokážeme v budoucnu zaručit pouze tehdy, budeme-li cíleně pracovat na zachování přírodních zdrojů.

 

KVALITA

Ve společnosti Seeberger se vše soustředí na kvalitu, a to ovlivňuje naše jednání i přístup k práci. Jaké je tajemství prémiové kvality produktů Seeberger?
Pro nás to konkrétně znamená, že každý produkt na jeho cestě od zdroje až do centrály ve městě Ulm máme pod pečlivým dohledem. Od pěstování surovin, během přepravy a zpracování až po vložení do nákupního košíku. Jen tak můžeme zajistit, aby se do balíčků Seeberger dostaly jen ty nejlepší produkty, které poskytnou ten nejvyšší požitek.

TRANSPARENTNOST

Velmi důležitá je pro nás transparentnost při pěstování našich přírodních produktů, jejich správné zpracování, šetrná přeprava a konečná úprava v centrále ve městě Ulm. Přesný a otevřený pohled na dodavatelský řetězec je nezbytný, abychom dokázali s výrobci, přepravci a na našem pracovišti v Ulmu řešit a zlepšovat udržitelnost našich produktů.

ODPOVĚDNOST

V každém balíčku Seeberger je kousek přírody. Proto klademe ve spolupráci s našimi partnery po celém světě zvláštní důraz na vytváření dobrých životních a pracovních podmínek a zachování přírodních zdrojů. To umožní budoucím generacím pěstovat cenné potraviny a zajistí udržitelnou budoucnost pro sebe i pro nás.

 

Z KAŽDÉHO KONTINENTU AŽ DO MÉSTA ULM

Koření, ovoce, káva, čaj: Když Christoph Seeberger v roce 1844 založil ve městě Ulm svůj obchod s koloniálním zbožím, exotické zboží se dopravovalo po moři, po Dunaji nebo po zemi. Zatímco místní stavitelé budovali ve městě jednu z největších kostelních věží na světě, Christoph Seeberger stavěl základy rodinné firmy, která úspěšně funguje už několik generací.

 

 

MILNÍKY V NAŠÍ HISTORII

Poznejte tři generace rodiny Seebergerů. Udělejte si s námi krátký výlet do minulosti. Od našeho založení až po současnost.

 

 

ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI V 19. STOLETÍ

Založením obchodu s koloniálním zbožím v Ulmu roku 1844 přinesl obchodník Christoph Seeberger k Dunaji exotické zboží jako koření, ovoce, kávu a čaj. Zrodila se tak rodinná firma Seeberger.
V polovině 19. století nastal skutečný rozmach v pití kávy. Klesla totiž její cena, a našla si tak cestu do kuchyní a šálku i těch méně movitých. Seebergerův syn Friedrich si této příležitosti všiml a začal pražit kávu Seeberger pro rostoucí klientelu milovníků tohoto nápoje. Vybral si k tomu nejlepší místo – Marktplatz, hlavní náměstí v Ulmu.

NOVÁ GENERACE PRO 20. STOLETÍ

Již zavedená společnost Seeberger přežila dvě světové války a jejich dramatické důsledky pro potravinářský průmysl. V roce 1952 se společnost pod vedením Julia Rohma staršího zaměřuje na svou hlavní činnost: dovoz vysoce kvalitních káv, sušeného ovoce a ořechů. Zkrátka specialit z celého světa.
Rozšiřování a investice do nových technologií vytváří cestu k úspěchu. Julius Rohm starší vidí příležitost v přicházejících samoobslužných prodejnách. Potraviny se totiž dříve prodávaly pouze „přes pult“. Začne proto balit ovoce a ořechy, aby jim zajistil optimální ochranu, čímž vytváří novou produktovou skupinu v tomto odvětví. V roce 1985 předává žezlo svému synovi. Doktoru J. Rohmovi, který se od té doby stará o nákup a provoz.

SEEBERGER V ROCE 2000

Krátce po začátku nového tisíciletí přebírá Clemens Keller, synovec doktora Julia Rohma, plnou odpovědnost za společnost, přičemž do jeho působnosti spadá nákup a provoz. Volí podobně dlouhodobý přístup jako jeho předchůdci a iniciuje expanzi. Za účelem rozšíření skladovacích prostor byl v roce 2013 vybudován sklad s téměř 25 000 paletovými místy. Se stávající budovou a výrobou je propojen působivým mostem.

Žádné produkty značky Seeberger nebyly nalezeny...
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.