Planeta (víno)

Přestože bylo vinařství Planeta založeno v roce 1995, sahá jejich rodinná zemědělská historie až do 15 století, napříč 17 generacemi. Alessio, Francesca a Santi Planeta zasvětili svůj život tomuto „projektu”, přičemž za vším stojí celá jejich rodina, která je hluboce spjatá se zdejším regionem. Dnes Planeta není pouze jedno vinařství, ale hned šest - Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo v Castiglione di Sicilia a konečně La Baronia v Capo Milazzo.

 

Přestože bylo vinařství Planeta založeno v roce 1995, sahá jejich rodinná zemědělská historie až do 15 století, napříč 17 generacemi. Alessio, Francesca a Santi Planeta zasvětili svůj život tomuto „projektu”, přičemž za vším stojí celá jejich rodina, která je hluboce spjatá se zdejším regionem. Dnes Planeta není pouze jedno vinařství, ale hned šest - Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo v Castiglione di Sicilia a konečně La Baronia v Capo Milazzo. Všechny tyto vinice a farmy představují celkovou plochu 363 hektarů vinic. I přes svou dlouhou historii hledí dnešní generace stejně do historie jako do budoucnosti – na jedné straně udržují Sicilskou vinohradnickou tradici v podobě používání tradičních odrůd: Grecanico, Carricante, Moscato di Noto, Frappato, Nerello Mascalese a Nero d'Avola. Na druhé straně jsou ochotni přistoupit na osvědčenou mezinárodní enologickou klasiku – jako Chardonnay, Syrah, Merlot a Cabernet. V jedné věci má však vinařství absolutní prioritu – ekologicky udržitelné vinařství prostřednictvím ochrany místní krajiny a ekologického vinohradnictví, obnovitelných zdrojů energie a recyklovaných materialů, s respektem k terroiru a kulturnímu dědictví.

251
2521251252
  • Planeta La Segreta Rosso Sicilia DOP 2014 0,75l Kód: VI89208
    Planeta La Segreta Rosso Sicilia DOP 2014 0,75l
    3 dny Značka: Planeta (víno)
    Rubínově červená barva s jasnými fialovými odlesky. Komplexní vůně s tóny kakaa, tabáku a čerstvého ovoce a mírně mátovým závěrem. Čerstvá chuť s...

    251 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více zde