Royal Oporto Jubileu Reserva 0,75 l Real Companhia Velha

Kód: PV0355
7 521 Kč 6 216 Kč bez DPH 10 028 Kč / 1 l
Vyprodáno

Royal Oporto Jubileu Reserva 0,75 l Real Companhia Velha.Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz a další. Směs portských vín, složená z nejlepších vín minulého století. 20% vína reprezentuje ročník 1867, zbývajících 80% je směsí vždy nejlepšího ročníku z každé dekády 20 století. Elegantní vůně přechází v mnohovrstevnou a výraznou chuť. Tóny ořechů, medu, čokolády a kandovaného ovoce přechází v chuti do tónů sušeného ovoce. Extrémně dlouhé a komplexní víno. Skvost mezi portskými víny. Toto speciální cuvée bylo v roce 2006 vyrobeno u příležitosti oslav 250 let založení společnosti Real Companhia Velha. Jedná se o velmi limitovanou edici, která je dodávána pouze na vybrané trhy. Exkluzivní víno!!!

Kategorie: Portské víno, sherry, madeira
Portské vína:

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů. V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.