Neohodnoceno

Kód produktu SI569
Značka Giffard (sirupy, likéry)
Kategorie Sirupy, likéry, přísady do koktejlů a káv

Giffard Watermelon - melounový sirup 1l

Sirup z malé rodinné firmy Giffard založené roku 1885, používaný do koktejlů, kávy, případně vhodný na výrobu domácí limonády se sodovkou a čerstvou citronovou šťávou

Historie společnosti Giffard začíná ve francouzském městě Anger v roce 1885. Lékárník Emile Giffard zkoumá léčivé a osvěžující účinky máty. Inspirován tehdy velmi populárními mátovými pastilkami, vyvíjí výjimečný likér z bílé máty a nazývá jej Menthe Pastille. O čtyři generace později společnost Giffard, stále ještě rodinný podnik, vyrábí nejen Menthe Pastille, ale také likéry, guignolety, ovocné destiláty a sirupy se stále stejným respektem ke kvalitě, který značku provází již od jejích počátků.

Po velkém úspěchu likéru Menthe Pastille a následně dalších likérech, Emile Giffard svou nabídku rozšířil také o sirupy. První uvádí již začátkem 20. století.Dnes nabídka společnosti Giffard představuje velmi rozsáhlou řadu sirupů s více než 60 příchutěmi. Sirupy jsou vyráběny pouze z 100% čisté sacharózy získané výhradně z francouzské cukrové třtiny, jsou aromatizovány ovocnými koncentráty a přírodními aromatickými extrakty koření, bylin a ostatních plodů. Pasterizace zaručuje dlouhou trvanlivost. Obsah ovocné složky je 10 - 25 % a obsah cukru 750 a 800 g/l. Profesionální barmani ocení zejména speciálně navržené láhve, které jsou odlehčené, mají prodloužené a rýhované hrdlo pro snazší držení a praktické ukončení hrdla umožňuje pohodlné nalévání. Sirupy Giffard jsou charakteristické svou intenzivní chutí, vůní i barvou, proto s nimi pracují barmani v prestižních barech ve více než 50 zemích. Jsou ideální pro přípravu vynikajících koktejlů, zajímavých limonád i k ochucení teplých nápojů.

Prémiové likéry Giffard

Základním klíčem úspěchu prémiových likérů Giffard je kvalita surovin. Jsou vždy získávány v oblastech, které nabízejí požadované plodiny v nejvyšší kvalitě. Důležitým zdrojem je úrodný region povodí řeky Loiry, ale také mnohem vzdálenější lokality, například banány se vozí z Brazílie a vanilka z Madagaskaru. Výsledkem jsou četná ocenění nejcennějšími medailemi Beverage Testing Institute (USA).