Flagstone Word of Mouth Viognier 0,75L

Kód: VIF0000170
327 Kč 270 Kč bez DPH 436 Kč / 1 l
Vyprodáno

Suché víno zářivě světle zlatavé barvy, intenzivní vůně vodního melounu a broskví s nádechem květin. V chuti ovocitý vjem dále pokračuje do nádechu kořenitosti. Word of Mouth Viognier je svěží a živé víno se středně plným tělem, s velmi dobře vyváženými svěžími kyselinkami a s dlouhotrvajícím dozvukem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikační proces má na starosti zkušený enolog Bruce Jack. Tento Viognier je vyráběn s ohledem na 350 letou tradici vinařství v Jižní Africe, výroba probíhá kombinovanou fermentací v nerezových tancích a fermentací v barelech z 50 % francouzského a 50 % amerického dubu.

Degustace               

Suché víno zářivě světle zlatavé barvy, intenzivní vůně vodního melounu a broskví s  nádechem květin. V chuti ovocitý vjem dále pokračuje do nádechu kořenitosti. Word of Mouth Viognier je svěží a živé víno se středně plným tělem, s velmi dobře vyváženými svěžími kyselinkami a s dlouhotrvajícím dozvukem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle odrůd: Ostatní bílé odrůdy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Flagstone Winery, Jihoafrická republika

 

 

Inovace, idealismus a výstřednost jsou základní charakteristikou vinařství Flagstone. 

Hlavní duše vinařství Bruce Jack se vrátil do Jihoafrické republiky po 10 letech práce v zahraničí. Pracoval a sbíral zkušenosti jako sklepmistr v mnoha prestižních vinařstvích – v Bordeaux ve Francii, v Sonomě v USA, v Maclaren Valley a Barosse Valley v Austrálii. Kromě technických a praktických dovedností se naučil také dívat se na věci z nadhledu a v širších souvislostech. Přestože začínal od samého začátku, nasbírané zkušenosti mu umožnily založit a vybudovat značku, která revolučně změnila jihoafrické vinařství.

Bruce pracoval záměrně s hrozny z vinic odlehlých a zapomenutých koutů oblasti Western Cape, navázal celoživotní přátelství s pěstiteli vinné révy a založil klub pěstitelů révy pro značku Flagstone. Dnes je oslavován jako průkopník, vizionář a individualista. Mnozí konzumenti si oblíbili jeho novátorský přístup a hlavně pak delikátní vína Flagstone.

Původní nadšení, inovace a výstřednost jsou stále hnacím faktorem vinařství, přesto jsou vína ve Flagstone vyráběna s ohledem na 350 letou tradici vinařství v Jižní Africe. Odhodlání dělat věci lépe ve spojení se zkušeností vedení vinic vyústilo nejen v řadu ocenění a uznání, ale především v krásná a vyvážená vína.

 

 

Klíčové body vinařství Flagstone :

  • Vína, který vytvořil Bruce Jack, jsou ikonická pro novou generaci jihoafrických vinařů
  • Bruce Jack získal v roce 2009 ocenění „Vinař roku“
  • V roce 2008 byl oceněn „Osobností jihoafrického vinařství“
  • Rozsáhlá kolekce medailí a ocenění pro jedno odrůdová i komponovaná vína

 

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.