Paul Jaboulet Ainé Crozes Hermitage Les Jalets rouge AOC 0,75l
Kód: VI89281Detailní popis produktu
Hezká a decentní vůně s tóny černého bezu, červeného rybízu a v závěru vanilky. Suchá, extraktivní, šťavnatá a ovocná chuť s příjemnou kyselinou, měkkou tříslovinou a příjemným závěrem. Celou chutí nás doprovází nevtíravé aroma lékořice, sušených švestek a černých třešní.Příjemné víno ze Severní Rhône, které uspokojí profesionály a nadchne laiky.Fermentace probíhá v nerezových tancích, následné zrání pouze v lahvi.
Původ vína
Země původu: | Francouzská vína |
---|---|
Vinařská oblast: | Côtes du Rhône |
Vinařství: | Paul Jaboulet Ainé |
Vlastnosti vína
Typ: | Červené víno |
---|---|
Odrůda: | Syrah (Shiraz) |
Klasifikace: | AOC (Francouzská klasifikace) |
Obsah alkoholu : | 13 % |
Ročník : | |
Objem : | 0,75 L |
Konzumace : | po 6. roce |
Dekantace : | ano |
---|---|
Archivace : | 8-10 let |
Druh vína : | Suché |
Počet v kartonu : | 12 ks |
Složení : | obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl) |
Doplňkové parametry
Kategorie: | Víno |
---|---|
EAN: | 3105712150160 |
Vína podle barvy: | Červená vína |
Vína podle Země: | Francouzská |
Vinařské oblasti Francie: | Cotes du Rhone |
Položka byla vyprodána… |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Vinařství patří mezi špičku výrobců z Côtes-du-Rhône. Jeho věhlasná vína nedostávají nižší hodnocení než 91 bodů ze 100. Vinařství bylo založeno v roce 1834 Paulem Jabouletem. Během dlouhé historie ve vedSení firmy dala rodina Jaboulet dohromady vinice v nejprestižnějších oblastech Severní Rhône.
V jejím vlastnictví je i nejznámější vinice na samém vrcholu kopce Hermitage s názvem La Chapelle.Tato vinice s exkluzivní polohou produkuje vína nejvyšší kvality a patří mezi ikony Côtes-du-Rhône. Kapličku, podle které je víno pojmenované a kterou v roce 1235 postavil rytíř Gaspard de Stérimberg po svém návratu z křížových cest, koupila rodina Jaboulet v roce 1929 a je stále jejím majetkem.
Celkových 100 hektarů vinic firmy Paul Jaboulet Ainé je obhospodařováno s nejvyšší možnou péčí a s důrazem na nízký výnos a vysokou kvalitu pěstovaných hroznů. V osmdesátých letech minulého století vybudovala firma nedaleko města Tain nové sklepy, společně s komplexem vinařství. Původní sklepy v Tain I´Hermitage dnes používá pro zrání vín v dubových sudech. Dominantní odrůdou je Syrah, který velice sensitivně reaguje na terroir a klimatické změny. O prestiži svědčí i fakt, že La Chapelle 1961 byl zařazen mezi 20 nejlepších vín 20. století.