Vážení zákazníci, z důvodu velkého náporu objednávek vlivem vánoční sezóny a přetížení dopravců se expedice objednávek může opozdit o 2 až 3 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

Domane Wachau Gruner Veltliner Federspiel Kaiserberg 2019 0,75l

Dostupnost 3 dny
Kód produktu VIN1561
Značka Wachau (víno)

Intenzivní vůně s tóny koření, jablek Golden Delicious, také lehce exotického ovoce, manga a tabáku. Šťavnaté chuti dominuje minerální charakter, jemná kyselina a delší závěr.Hrozny pocházejí z vinice „Kaiserberg“, západně od Dürnsteinu, známé pro svou mineralitu.Fermentace v nerezových tancích.

Původ vína

Země původu: Rakouská vína
Vinařská oblast: Wachau
Vinařství: Domäne Wachau

Vlastnosti vína

Typ: Bílé víno
Odrůda: Veltlínské zelené
Klasifikace: Prädikatswein (Rakouská klasifikace)
Obsah alkoholu : 12.5 %
Ročník : 2019
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 1. roce

Archivace : 3-6 let
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)
Vína podle barvy Bílá vína
Vína podle Země Německo
Vinařské oblasti Rakouska Wachau

Jak už název napovídá, Domäne Wachau je historicky velmi spjatý s regionem Wachau. Téměř 440 hektarů vinic je spravováno členy družstva. Zdejší vinice se nacházejí na strmých terasách, podepřené jsou z velké části starými kamennými zdmi. Tyto zdi jsou nezbytnou součástí zdejšího terroiru.

Zdi byly postaveny ručně z místního kamene a suti suchou cestou, bez použití maltových směsí. Proto jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Domäne Wachau je také členem asociace Vinea Wachau Nobils Districtus, kontrolující kvalitu vín v tomto regionu.

Hrozny pocházejí výhradně z vlastních vinic. Nejdůležitější odrůdou je pro tohoto výrobce Veltlínské zelené, které zabírá 55% plochy všech vinic. Tato odrůda získala mezinárodní uznání jako jedna z nejdůležitějších světových bílých odrůd. Důležitou odrůdou je také Riesling. Žádný jiný vinařský region v Rakousku se nemůže pochlubit vyšším podílem Ryzlinku rýnského na celkové rozloze vinic. Zde tvoří téměř 18%.

Dalšími odrůdami jsou Neuburger, Rivaner, Pinot Blanc, Chardonnay a Muskateller. Modré odrůdy tvoří pouhých 9% - Blauer Zweigelt, St. Laurent a Pinot Noir. Domäne Wachau patří mezi největší vinařství v Rakousku. Vyrábí vína pouze nejvyšší kvality v kategoriích Steinfeder, Federspiel a Smaragd a odborníci ho řadí mezi TOP 10 nejlepších výrobců bílých vín v Rakousku.