Cognac Godet Original VSOP 40% 0,7l

Měrná cena 1 643 Kč / 1 l
Kód produktu KO12
Značka Godet (cognac)

Prémiový koňak, který 10 let zraje v dubových sudech a jeho specifickou chuť mu dodávají uvolněné třísloviny. Nese přívlastek VSOP (Very Special Old Pale) a je ověnčený až osmi medailemi. Na špičce jazyka bude mít jemnou, květinovou aroma. Později se rozvine jeho měkká a jemná chuť s nádechem lískových oříšků a broskvové marmelády. Sametová stálost činí z tohoto koňaku velmi příjemné a snadné pití.

Vinné destiláty podle druhu Cognac
Vinné destiláty podle typu a stáří V.S.O.P. (Very Superior Old Pale)

Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochelle usadil zakladatel rodu, nizozemský obchodník Bonaventure Godet. Během krátké doby se dokázal prosadit mezi nejvýznamnější obchodníky s vínem, za což se mu dostalo mnoha ocenění od francouzského krále Jindřicha IV. I následovníci rodu pokračovali v započatém rodinném díle. V roce 1730 byl Augustin Godet dokonce dvorním dodavatelem vína na anglickém dvoře a jeho syn Gédéon na čas přesídlil do Anglie, aby zde rozšířil obchod. Po návratu do La Rochelle v roce 1782 založil společnost Cognac Godet, čímž započal další slavnou kapitolu jména Godet. Dnes společnost Cognac Godet patří mezi poslední ryze rodinné francouzské firmy vyrábějící koňak.