Provoz e-shopu NEPŘERUŠEN. Dále dodáváme na výdejní místa i na adresy. Provozna Vsetín otevřena PO-PÁ 10:00 - 17:00

Whisky Johnnie Walker Gold Label Reserve 0,7 l

Dostupnost 5 dnů
Měrná cena 1 354 Kč / 1 l
Kód produktu WH1641
Značka Johnnie Walker (whisky)
Kategorie Alkoholické nápojeBlended whisky Dárkové balení, Blended whisky MAXI láhve, Zobrazit další kategorieBlended whisky miniaturní láhve, Blended whisky Dárkové balení, Blended whiskyMAXI láhve, Blended whisky miniaturní láhve, Blended whisky Dárkové balení

Johnnie Walker Gold Label Reserve 0,7 l. Speciální směs whisky, které byly vybrány mistrem palírny Johnnie Walker, panem Jimem Beveridgem. Tato směs obsahuje také whisky Clynelish single malt, na jejíž výrobu se používá voda z oblasti, kde bylo v roce 1800 ve Skotsku poprvé objeveno naleziště zlata. Whisky má medovou chuť s krémovou texturou, ale přesto si zachovává svou tradiční kouřovost, která je typická pro značku Johnnie Walker.

Whisky podle druhu Blended

V roce 1820 založil John Walker ve věku 15ti let malý koloniál ve městě Kilmarnock. Jako součást sortimentu nabízel různé whisky společně se svou vlastní směsí, kterou pečlivě připravoval z produktů místních palíren.

Jeho syn Alexander pokračoval v podnikání a stále více se zaměřoval na svou vášeň - vytváření bohaté a silné směsi. Jeho filozofií bylo „udělat naši whisky tak kvalitní, že se jí jiná whisky nevyrovná“. Okolo roku 1920 se značka Johnnie Walker, už tehdy prodávaná ve více než 120ti zemích, etablovala jako jedna z prvních opravdu globálních značek.

V posledním hodnocení známém jako „Klub milionářů“, které probíhá každým rokem, se tato světově proslulá whisky umístila na 2. místě v kategorii nejlépe prodávaných lihovin a na 1. místě v kategorii whisky. Toto pořadí zveřejňuje časopis Drinks International na základě výzkumu PASH Beverage Research.

Označení whisky pochází od galského „uisge beatha” nebo „usquebaugh“, což znamená „živá voda“. Proto, aby mohl nápoj vůbec používat název skotská whisky, musí být vyroben a zrát ve Skotsku po dobu nejméně tří let. Dle zákona je složení skotské whisky čistě přírodní.