LOR Slivovice 50% 0,5 l (holá láhev)

Kód produktu DE920
Značka LOR (absint, destiláty)

Nemáme vůbec žádný důvod kupovat destiláty. Máme velmi kvalitní destilační kotel, 120 nádrží po 1000 l (pak nemůže v kvasu vzniknout průser) a všude kolem Prádla u Nepomuka spousty sadů. Šťavnaté ovoce na prahu Šumavy. Zde je zdroj našich destilátů. Ne každý rok je na ovoce úspěšný, ale jednou jsou jablka, jednou švestky, třešně, hrušky, takže nádoby na kvas jsou pořád plné. U kvasu je třeba čekat, nespěchat. Vždy čekáme, až zbytkový cukr je kolem 1%. Pak pomalu destilujeme, nespěcháme, jedna destilace trvá cca 3,5 hodiny a to ještě kvasy předehříváme. Tohle je práce našeho destilatéra. Chodí do práce, sleduje teploty a destiluje. Venku padá sníh, mrzne, prší, pak slunce kvasy roztají a on destiluje, ochutnává a je mu fajn. Destilát vléváme (samozřejmě za řádné asistence celního úřadu) do nádrže, a ředíme na požadovanou lihovost pramenitou vodou. Destiláty z Prádla, obec kde se pralo zlato a následně těžil uran. Pod vesničkou je plno štol z doby dolování uranu, teď zaplavených vodou. To je voda, kterou potřebujeme k výrobě. Ne ne nebojte se, není radioaktivní ale je měkká, taková sladká. Tu používáme na výrobu. Hmm, tak jsem asi prozradil tajemství. Vesnička Prádlo u Nepomuka je malinká ale jsou zde tři výrobny. Stock tam maceruje fernety, Jenčík a Dcery vyrábí lihoviny, no a naše firma tam má základnu na absinty a destiláty.

MB Avatar autora | 12.8.2020
Příjemná vůně, jemná chuť, hezké balení

Společnost byla založena v roce 1994. Až do roku 2014 se jednalo o malou likérku na alkoholické nápoje s výrobnou v Prádle u Nepomuku.
Avšak od března 2014 se výroba rozšířila do likérky v Dolním Bousově. Ta vyhovuje kapacitně a technologicky rostoucím požadavkům našich zákazníků. Společnost L’OR special drinks s.r.o. spolu se společností AP liquors s.r.o., součástí holdingu GH Distillery a.s. V současné době máme 3 distribuční sklady: Prádlo, Dolní Bousov a Losinou u Plzně, kde se nachází i sídlo firmy.

Cílem naší společnosti je vyrábět a prodávat vysoce kvalitní alkoholické výrobky s vysokým důrazem na design jednotlivých produktů. Kromě standardních výrobků naší společnosti vyrábíme i privátní výrobky dle požadavku zákazníka (chuť, obal, grafika, název, atd.).