Plantation Guatemala a Belize 42% 0,7 l (karton)

Pečlivě vybraná směs 10 - 15 Guatemalských rumů, které odděleně zrály min. 15 let v dubových sudech po bourbonu.

Kód produktu RU3231
Značka Plantation (rum)

Plantation Grand Aňejo Guatemala & Belizé

Celý koncept Plantation je proslavený svou průkopnickou metodou dvojitého staření, typickou pro produkci společnosti Maison Ferrand. Její ambasadoři při pravidelných cestách rumovými destinacemi pečlivě testují a selektují vybrané šarže tamních výrobců. Rumy jsou pak po mnoha letech zrání - typicky v sudech po bourbonu vyrobených převážně z amerického dubu -a to (nejen) v karibských destinacích transportovány do srdce regionu Cognac, kde pod pečlivým dohledem erudovaných sklepmistrů dozrávají v sudech z limuzínského dubu po nejlepších cognacích. Vznikají tak skvělé a originální rumy - to, že uspěly na mnoha prestižních světových soutěžích jen potvrzuje jejich kvalitu

Plantation Gran Aňejo Guatemala&Belizé je vskutku unikátním blendem. V Guatemale se destiluje nejen z třtinové šťávy, ale i třtinového sirupu, s čímž se setkáváme spíše vzácně (typicky právě v Guatemale). Po 3-6 letech v Karibiku putuje nesmíchaný do Cognacu, kde si poleží další 2 roky v původně cognacových sudech. Výsledný blend je jemný, lehce dřevitý s podtóny vanilky a dlouhým elegantním závěrem. Jedna z inovací roku !!!

Rumy podle stáří 13 let a více
Rumy podle Země Guatemala

JL Avatar autora | 23.11.2021
Společně s Barbados 5y naprosto skvělý počin od Plantation. Voňavý, lehký a lehce nasládlý rum francouzského typu. Ideální na večerní popíjení za skvělou cenu.
JP Avatar autora | 21.10.2021
..ochutnal jsem většinu rumů od Plantation a musím říct, že tento je velká paráda. Jemná, moc příjemná plná chuť. Za tu cenu mě to skutečně překvapilo.
Avatar autora | 4.2.2019
- cena

Kolekce rumů Plantation je směsí starých a kvalitních rumů z karibské oblasti, které zrají v dubových sudech po bourbonu. Následně jsou ještě nesmíchané transportovány do francouzského městečka Ars, které leží v srdci regionu Cognac. Zde je míchají blendeři zabývající se po generace destilací a mícháním světoznámých koňaků Pierre Ferdinand XO Grande Champagne. Proces dvojitého zrání je skutečnou specialitou, jde o moderní variantu techniky používané v 18. a 19. století. Plantation nabízí řadu historických a míchaných rumů. Každý z nich perfektně charakterizuje zemi svého původu.

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)