Bohemia sekt Prestige rose Brut 0,75 l dárkové balení

Bohemia Sekt Prestige rosé brut je špičkové šumivé víno vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Jeho jedinečné cuvée se skládá z rosé vín odrůd Rulandské modré , Frankovky a Zweigeltrebe. Upoutá Vás svou světle lososovou barvou s nádechem růžového zlata a jemným dlouhotrvajícím perlením.

Dostupnost 3 dny
Kód produktu VS9318
Značka Bohemia sekt (víno)
Kategorie champagne

Obsahuje stopy: neobsahuje

Alergeny: siřičitany

Země původu: ČR

Skladování: do 25°C

Návod k použití: podávejte chlazené

Složení: víno, siřičitany

Výživové údaje: neuvedeno

Vznik firmy ve Starém Plzenci se datuje do roku 1942. První šumivé víno se objevilo na trhu v roce 1945 pod názvem Black Widow, vzápětí začala výroba Château Radyně. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let zde dočasně působil francouzský odborník Louis Girardot, který předával svým českým kolegům svoje zkušenosti z výroby šampaňského vína. Od roku 1953 se firma začala specializovat na produkci šumivých vín. Objem výroby pak zvolna stoupal až do roku 1970, kdy došlo k prudkému nárůstu výroby. Na trhu sektů se objevila nová, velmi ambiciózní značka Bohemia Sekt, jejíž prodeje zanedlouho po uvedení na trh pokořily hranici jednoho milionu litrů za rok.

Významným dnem historie značky byl 1. leden 1991, kdy vznikl delimitací ze státního podniku České vinařské závody Praha samostatný právní subjekt, který získal v červenci 1995 název BOHEMIA SEKT, a.s. Společnost si buduje na jižní Moravě surovinové zázemí prostřednictvím vlastních vinic i smluvních dodavatelů hroznů V současnosti je Bohemia Sekt nejoblíbenější tuzemskou značkou sektů..