Whisky Ardbeg Corryvreckan 57,1% 0,7 l (karton)

Kód: WH9848
2 049 Kč 1 693 Kč bez DPH 2 927 Kč / 1 l

Pod povrchem krásně vyvážené textury, Ardbeg Corryvreckan víří hlubokou rašelinovou vůní a chutí.

Ardbeg Corryvreckan 0,7 l

Whisky Corryvreckan převzala své jméno od slavného víru na sever od Islay, kde si jen nejodvážnější duše troufnou riskovat. Vířící vůně a přívaly hlubokých rašeliných pikantních chutí se skrývají pod povrchem této krásně vyvážené whisky. Palírnu Ardbeg založil v roce 1794 Alexander Stewart. Na tomto místě byla již dávno před tím známá černá palírna. Palírna Ardbeg krátce po svém založení zkrachovala a v roce 1815 byla znovuotevřena Johnem MacDougallem. V majetku jeho rodiny zůstala až do roku 1977, kdy ji koupil Hiram Walker. V letech 1981 až 1989 a 1996 až 1997 byla palírna uzavřena. Palírnu vlastnil v letech 1976 až 1996 Hiram Walker, který ji koupil za 300.000 liber. V roce 1997 koupila palírnu společnost Glenmorangie plc. za 7 milionů liber (prý 5 mil. za palírnu, 1,7 za zásoby a 0,3 za značku). Palírna prošla v roce 2000 renovací a jsou nainstalovány naprosto přesné repliky destilačních zařízení. Používanou vodu vede palírna 5 km přes rašeliniště z Loch Arinambeast a Loch Uigedail.

Ardbeg Coryvreckan 0,7l
HV Avatar autora | 16.3.2022
Vynikající whisky.Popiska u této whisky zbytečně straší a možná i odrazuje ty, co uvažovali o koupi.Není tak kouřová jak Uigeadail.Je mnohem jemnější,sladší.Jemná kouřovinka se krásně doplňuje právě se sladkostí a sílou alkoholu.Prostě paráda.
DS Avatar autora | 4.3.2021
Není špatný ji mít!
T Avatar autora | 18.2.2021
Tohle je takova pecka cenichovka, ze nevite kde stojite. Uprimne premyslim, jestli jeste nekdy ochutnam zajimavejsi whisky. Vpodstate kazdy dousek chutna uplne jinak a neni mozne si tu chut nikam zaradit, nebo zapamatova. Jednou je to burbon, pak Laphroaigovska tinktura, pak klasicky Ardbeg 10, pak trochu Uigovskeho sherry, vsechno je tak intenzivni a divoky... Neni to whisky do nepohody, ale spis tezka drina a objevovani. Takovy vodni vir, ktery vas dokola valchuje a nikdy nevite, kde vas vyplivne... TOP
MR Avatar autora | 10.9.2020
Momentálně u mě nejlepší whisky co znám.
J Avatar autora | 24.4.2020
Uzasne! I kdyz intenzivne hledam, zatim jsem vice raselinovou a kourovou chut neobjevil.
MR Avatar autora | 8.11.2019
Výborná whisky ????. Doporučuji ????
Avatar autora | 16.7.2019
+ komplexní a jedinečná

VK Avatar autora | 24.10.2018
Je to tedy sila. Bez mirneho naredeni vodou se temer neda konzumovat. Pote urcite lepsi nez "standardni" desetilety Ardbeg.
F Avatar autora | 19.9.2018
jsem převelice šťasten, že jsem toto na sklonku života objevil
P Avatar autora | 6.11.2017
Wow top

Islay je maly ostrov na zapadě Skotska. Whisky z tohoto ostrova jsou ceněny jako nejzajimavějši a nejpřirozenějši a Ardbeg je z nich nekomplexnějši! Znalci ji hodnoti slovy „whisky, jak ma byt”. S jemnou podstatou zeminy se snoubi nadech mořke soli, aby zdůaznil neobyčjněpřjemny nadech sladkosti.

Vrcholná kvalita výroby

Ardbeg je tradice a řemeslo naležejici palirně, jejiž zkušenost se počita dele než dvě stovky let. „Nepochybně nejlepši palirna na teto planetě. Pokud si jazyk může dopřat dokonalosti, najde ji pravě zde,“ jsou slova autora Whisky Bible Jima Murraye.

Pro ty, kteří znají

Ardbeg je kultem expertů. Je legendou whisky pro nadšence po celem světě. Zvlaštni vybormilovniků Ardbeg vznikl roku 2000 a sdružuje přes 55 000 členů z vice než stovky zemi na teto planetě. Slainte!

TROJICE NEVYVRATITELNÝCH SKUTEČNOSTÍ

Synonymum pro whisky z Islay a měřitko kvality od roku 1815.

Ardbeg se honosi oceněnim 97,5, vůbec nejvyššim oceněnim udělenym

Jimem Murrayem, nejuznavanějši autoritou v oboru whisky.

Nejrašelinovatějši whisky na zemi.

Ardbeg, tak, jak má whisky být