Whisky Lost Distillery Lossit Classic 43% 0,7 l (holá láhev)

 
 

The Lost Distillery Company se zaměřuje na znovuvytvoření těch nejzajímavějších whisky ze zaniklých destilerií.

Dostupnost 5 dnů
Měrná cena 1 827 Kč / 1 l
Cena 1 057 Kč bez DPH
1 279 Kč    
Kód produktu WH000113
Značka Lost Distillery (whisky)
Kategorie Skotská whisky
 

Během posledního století zanikla téměř polovina všech skotských palíren whisky. Mnoho z nich bylo zavřeno z ekonomických důvodů a následků prohibice, ale také kvůli globalizaci a sloučení menších palíren. The Lost Distillery Company se zaměřuje na znovuvytvoření těch nejzajímavějších whisky ze zaniklých destilerií. Za úsilím stojí tým odborníků a archivářů univerzity v Glasgow, kteří dohledávají příběhy za jednotlivými palírnami a původní výrobní postupy. Výsledkem jsou whisky tak, jak byly dřív, vytvořené spojením moderních technologií a generacemi zkušeností, bez použití studené filtrace či přidání karamelu. Jsou to ztracené podklady pro milovníky whisky, kteří hledají něco jedinečného.
Historické umístění palírny Lossit bylo Ballygrant na ostrově Islay. Palírnu založil v roce Malcolm MacNeill. Uzavřena byla v roce 1867, z důvodu izolovanosti a nemodernosti. V chuti se projevují tóny rašeliny, mandlí, hrušek a pepře.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Lossit Classic 12.8.2019 22:45
Jedinečně vyvážena whisky snoubící v sobě jemnost, nečekanou sílu 43 voltů a příjemnou kouřovou rašelinu. Plnost, jemnost a dlouhý dozvuk dělá z této whisky ideální volbu pro příjemný večer s přáteli, či jednu sklenku po návratu domů.
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: