Moselland Riesling Kabinett - Ryzlink - bílé víno polosladké 7,5% 0,75l

Kód: VII0000125
119 Kč 98 Kč bez DPH 159 Kč / 1 l
Skladem

Polosladké víno slámově žluté barvy, vůně vína je plně ovocitá s tóny jablek a náznaky citrónu. V chuti dominuje ideální rovnováha svěžesti a ovocitosti, víno má skvělý dlouhotrvající osvěžující dozvuk.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace                   

Riesling je nejvýznamnější odrůdou moselského regionu a je označován za krále bílých odrůd. Pro tento Riesling Trocken jsou vybírány pouze zdravé a vyzrálé hrozny, které díky tamní břidlicovité půdě dávají vznik těm nejjemnějším rieslingům. Hrozno je jemně stlačeno, následuje pečlivé čištění moštu, fermentace s vybranými kvasinkami při kontrolované teplotě v nerezových tancích a následné lahvování.

Degustace

Polosladké víno slámové barvy, s jemným aroma broskví a grapefruitu, v chuti svěží a příjemně ovocité, s elegantním nasládlým vjemem a dlouhotrvajícím dozvukem.

Základní parametry

 
Odrůda
Riesling
Barva
bílé
Země / oblast
Německo, Mosel
Obsah cukru
polosladké - 12,1 - 45 g/L
Obsah alkoholu
7,5%
Objem
75 cl
Alergeny
siřičitany

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle odrůd: Ryzlink
Vína podle Země: Německo
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 3.8.2022
+ výborné víno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Vinařství Moselland je jedním z nejvýznamnějších německých vinařství produkující vína z oblastí Mosel, Nahe, Pfalz a Rheinhessen. Obhospodařuje 1950 hektarů vinic a produkuje okolo 20 milionů litrů vína ročně.

 

Hlavní odrůdou je Riesling, který tvoří 40 % všech vín, dále pak Muller-Thurgau, Silvaner, Pinot Blanc, Pinot Grigio, Pinot Noir a Dornfelder. Se svými 800 hektary odrůdy Riesling je Moselland největším producentem Rieslingu v Německu.

 

Historie vinařství Moselland se datuje do roku 1968, kdy došlo ke spojení tří subregionálních vinařství a založení centrálního vinifikačního závodu v Bernkastel-Kues.

Přibližně 70 % vín míří k zákazníkům v Německu, 30 % pak na export do Evropy, USA, Kanady a Japonska.

 

Základem veškerého dění vinařství je zaměření se na kvalitu. Moselland je držitelem certifikátů IFS a BRC, jejichž podmínkou je průběžná nezávislá inspekční kontrola. V denní praxi to pak znamená velmi pečlivé a opatrné zpracovávání hroznů, použití nejmodernějšího technologického zařízení, vysoká kvalifikace a průběžné vzdělávání pracovníků, certifikovaná produkce a provozní postupy. Hlavním cílem je dosažení nejvyšší úrovně zákaznické spokojenosti. Důkazem kvality jsou i významná ocenění v prestižních vinařských soutěžích, jako je Berliner Trophy, Mundus Vini, IWSC, Decanter World Wine Awards a další.

 

Ruku v ruce se zaměřením se na kvalitu je kladen i velký důraz na udržitelnost životního prostředí. Ekologicky přátelský přístup k pěstování vinné révy přináší ty nejlepší výsledky. Vinařství Moselland investuje do vývoje ekologických principů a způsobů pěstování a zpracování vinné révy, vzdělávání celého týmu a péče o životní prostředí. Od roku 2004 produkuje bio vína a dnes patří k jejich největším producentům v Německu.

 

Záruka kvality vín začíná na vinici, proto pěstitelé révy a vinařští konzultanti jsou základem kvality pro produkovaná vína.

Management vinic Moselland zahrnuje:

  • Výběr vhodných vín a klonů pro jednotlivé vinice
  • Průběžné sledování a vyhodnocování stavu a kvality růstu a zrání
  • Zaměření na speciální programy jako jsou vína z jednotlivých viničních tratí, vína z vinic příkrých svahů a další

Zkušenosti pěstitelů révy, konzultantů a průběžné laboratorní zkoušky zaručují produkci zdravých, plně vyzrálých hroznů jako základ pro další vinifikační proces.

Vinařství Moselland zajišťuje vlastní kontrolu nad celým procesem výroby, tedy od pěstování vína na vinici, přes vinifikaci až po lahvování.

Odměnou za tvrdou práci je pak přízeň konzumentů po celém světě ale zároveň i uznání odborné veřejnosti.

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.