Mastri Vernacoli Chardonnay DOC 0,75 l Cavit Trento

Kód: VII0000110

Mastri Vernacoli Chardonnay DOC 0,75 l Cavit Trento

Degustace: Suché víno slámově žluté barvy.  Typicky ovocitá, příjemně intenzivní vůně a svěží chuť. Víno s dobrou strukturou a osobitým charakterem, jeho elegance a svěžest dělá toto Chardonnay výjimečným.

Vinifikace: Klasická vinifikační metoda bílých vín za použití fermentace při kontrolované teplotě, následuje dokončení kvašení v nerezových tancích, stabilizace vína a stáčení.

Gastronomie: Vhodné podávat se špagetami, rizotem, pečeným lososem.

Ocenění: Prague Wine Trophy 2014 82 bodů, Prague Wine Trophy 2013 84 bodů, Japan Wine Challenge 2013 Bronz Medal, Berliner Wein Trophy 2013 Silver Medal, Japan Wine Challenge 2012  Silver Medal

Země původu: Itálie   Vinářská oblast: Trentino
Dodavatel: Cavit Trento, Itálie   Odrůda: 100% Chardonnay
      Objem: 75cl
Konzumace: 10-12°C
Zrání v dubovém sudu: Ne   Kombinace k: Bílá masa, Pizzy, těstoviny a saláty, Ryby a plody moře, Sýry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle klasifikace: DOC
Vína podle odrůd: Chardonnay
Vína podle Země: Italská
Vinařské oblasti Itálie: Trentino

Cavit Trento je společnost hluboce zakořeněná v regionu Trentino. Malá oblast na severovýchodě Itálie, kde vinná réva, olivovníky, tedy středomořská vegetace žijí vedle smrků, modřínů a alpských rostlin. Země dávných tradic a kultury, kde přítomnost člověka a jeho vesnic, hradů a zámků harmonicky splývá s majestátní krajinou alp. Představa, která nejlépe vystihuje Cavit je velká kooperace skládájící se z velkého počtu malých vinařství. Cavit byla založena v roce 1950, aby splňovala potřeby vinařů nabídnout tu nejlepší kvalitu na trh. Dnes Cavit reprezentuje 4.500 vinařů, kteří jsou členy 11 sklepů a 60% z výroby vína v Trentinu (cca 5500 ha). Společnost Cavit  úrodu zkoumá a vybírá své suroviny z nejlepších produktů od členských sklepů, která podléhají přísné kontrole ve všech fázích: od rafinace po lahvování. Cavit je dnes jednou z největších společností v odvětví podnikání vínem. Úspěšně působí na vnitrostátním a mezinárodním poli. Sídlo Cavit Trento se nalézá v Ravina, kde jsou výrobní a logistické prostory, vinný sklep, sklípek na sekt a vinařský obchod. Také vlastní zámek Maso Toresella u jezera Toblino, který se používá pro firemní a zábavné účely.