Schmitt Soehne Riesling Blue - polosladké bílé víno 0,75L

Kód: VIN1585
153 Kč 126 Kč bez DPH 204 Kč / 1 l
Skladem

Polosladké víno světle žluté barvy, s příjemným aroma citrusů a jablek, v chuti jemné, s dominantními ovocitými tóny, s příjemnou kyselinkou. Živé víno se středně plným tělem, s charakteristickým vjemem odrůdy jablka Granny Smith, křupavé, s příjemným dozvukem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace                   

Vinice na břidlicové půdě, sběr hroznů při velmi dobré zralosti. Klasická vinifikační metoda bílých vín, fermentace v nerezových tancích při kontrolované teplotě.

Degustace                    

Polosladké víno světle žluté barvy, s příjemným aroma citrusů a jablek, v chuti jemné, s dominantními ovocitými tóny, s příjemnou kyselinkou.  Živé víno se středně plným tělem, s charakteristickým vjemem odrůdy jablka Granny Smith, křupavé, s příjemným dozvukem.

Základní parametry

Ročník
2018
Odrůda
Riesling
Barva
bílé
Země / oblast
Německo, Rheinhessen
Obsah cukru
polosladké - 12,1 - 45 g/L
Objem
75 cl
Alergeny
siřičitany

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle Země: Německo
Vinařské oblasti Německa: Rheinhessen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Schmitt Soehne, Německo

 

 

Malé, lokální vinařství Schmitt Soehne, zaměřené na produkci vysoce kvalitních vín, založil v roce 1919 Hilar Schmitt. Spojení mezi rodinou a pěstováním vína však mělo již v té době hluboké kořeny, sahající 200 let zpátky. Ve svých počátcích nikdo netušil, že v průběhu příštích generací bude společnost tak významně expandovat a stane se jedním z největších německých exportérů vín známých na všech kontinentech.

Na základech postavených svým otcem a díky svému odhodlání a prozíravosti, syn Hilaryho Peter Vitalis Schmitt pokračoval v rozvoji rodinného vinařství.

Třetí generace v čele s Gerdem Schmittem, který převzal vedení v roce 1958, se zasloužila o modernizaci vinařství, zvýšení výrobních a skladovacích kapacit a položila základy pro úspěšný export vín.

V roce 1984 nastoupila čtvrtá generace a funkci generálního ředitele převzal se svými nápady a vizemi Thomas Schmitt.

Během tohoto vývoje se z malého místního vinařství stal respektovaný a oceňovaný producent kvalitních německých vín, stále však fungujícím na principech rodinné tradice.

Kvalita jako výzva

Produkovat jakostní vína bylo vždy prvořadým zájmem nejenom rodiny Schmittů, ale i celého týmu pracovníků vinařství. Dokáží se tak přizpůsobovat měnícím se trhům po celém světě.

Cílem je spokojený zákazník

Péče o zákazníka a spotřebitele je prioritou. Systémy managementu jakosti, stejně jako standardy HACCP jsou nedílnou součástí výrobních postupů.

Distribuce a marketing

V současné době vlastní Schmitt Soehne dceřiné společnosti v USA, Anglii a Holandsku, které umožňují být v přímém kontaktu se zákazníky hlavních trhů a reagovat na jejich potřeby a náměty. Na ostatních trzích je distribuce realizována v úzké spolupráci s renomovanými dovozci, kteří jsou erudovanými ambasadory ve svých zemích.

To je rozhodujícím faktorem pro růst a pokračující úspěch vín Schmitt Soehne.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.