Piedra Negra Reserva Cabernet Sauvignon 2012 0,75l

Dostupnost 5 dnů
Kód produktu VI89543
Značka Piedra Negra (víno)
Kategorie Víno

Elegantní vůně s tóny kouře a čokolády. Harmonická a vyvážená chuť s dobře strukturovanými tříslovinami a s odrůdově typickými tóny černého rybízu.Doprovodí smažené jehněčí maso, dobře se pije i samostatně pro radost.6–9 měsíců zrání v použitých dubových sudech, 2–4 roky staré.

Původ vína

Země původu: Argentinská vína
Vinařská oblast: Mendoza
Vinařství: Bodega Piedra Negra

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Obsah alkoholu : 13.5 %
Ročník : 2011
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce

Archivace : 3-6 let
Druh vína :
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Vína podle barvy Červená vína
Vína podle Země Argentinská vína
Vinařské oblasti Argentina Mendoza

Bodega Piedra Negra je mladá a ambiciózní společnost založená syny André Lurtona – renomovaného obchodníka a producenta z Bordeaux (Château Bonnet, Dauzac, La Louviere aj.). Oba bratři využili svých zkušeností a postupně začali s produkcí vín v dalších světových oblastech.

Mimo Francie je to Španělsko, Chile, Austrálie, Uruguay, ale hlavně Argentina. V roce 1992 společnost zakoupila 300 hektarů v regionech Tunuyan a Barancas, jižně od argentinské Mendozy, a postupně začala s výrobou vín, která sklidila velký mezinárodní ohlas. Tato vína se
dále úspěšně umísťují ve světových soutěžích, a to zvláště v posledních letech. Navzdory všeobecnému technologickému pokroku mnoha
výrobců vín na celém světě nemají vína vždy vyrovnanou kvalitu a spotřebitelé si tak nemohou být zcela jisti výběrem.

Jacques a François Lurton se snaží tuto nejistotu překonat, a tak vytvořili působivou kolekci vín z rozmanitých částí světa. Každé s vlastním stylem, vybrané z nejlepších možných „terroir". Vína jsou vyrobená pod vedením vlastního týmu enologů a nabízejí znamenitou hodnotou vzhledem k ceně.