Provoz e-shopu NEPŘERUŠEN. Dále dodáváme na výdejní místa i na adresy. Provozna Vsetín otevřena PO-PÁ 10:00 - 17:00

Cognac Godet Antarctica Folle Blanche 0,5 l

Měrná cena 1 780 Kč / 1 l
Kód produktu KO5041
Značka Godet (cognac)
Kategorie Alkoholické nápoje,Cognac

Godet Antarctica 0,5 l. První průzračný koňak na světě. K jeho výrobě byla použita pouze odrůda hroznů Folle Blanche a své čirosti vděčí čistě přirozenému procesu filtrace.

V Březnu 2008 podnikl Jean-Jacques Godet cestu plachetnicí na Jižní Pól. Godet Antarctica vznikl jako pocta k této výjimečné události. Jean-Jacques Godet se nechal inspirovat především čistotou a ryzostí tamní krajiny a vytvořil tento průzračný koňak. Nejlépe vynikne jeho jedinečná chuť, když je opravdu dobře vychlazený.

Obsah alkoholu 40%

Vinné destiláty podle druhu Cognac

Tradice značky Godet sahá až do 16. století, kdy se v La Rochelle usadil zakladatel rodu, nizozemský obchodník Bonaventure Godet. Během krátké doby se dokázal prosadit mezi nejvýznamnější obchodníky s vínem, za což se mu dostalo mnoha ocenění od francouzského krále Jindřicha IV. I následovníci rodu pokračovali v započatém rodinném díle. V roce 1730 byl Augustin Godet dokonce dvorním dodavatelem vína na anglickém dvoře a jeho syn Gédéon na čas přesídlil do Anglie, aby zde rozšířil obchod. Po návratu do La Rochelle v roce 1782 založil společnost Cognac Godet, čímž započal další slavnou kapitolu jména Godet. Dnes společnost Cognac Godet patří mezi poslední ryze rodinné francouzské firmy vyrábějící koňak.