El Dorado 15y 43% 0,7 l (karton)

Kód: RU3204
980 Kč 810 Kč bez DPH 1 400 Kč / 1 l
Skladem

Prémiový produkt velmi vysoké úrovně je míchán ze speciálně vybraných letitých rumů. Jedná se o rum s nádhernou barvou s atraktivním měděným odstínem, komplexní vůní třtinového cukru, banánu a cedru, v chuti hebký nástup přechází k mírně plnému a sytému tělu, krásně úměrný a určený pro dlouhé hloubavé usrkávání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rum El Dorado 15 letý 0,7 l. Prémiový produkt velmi vysoké úrovně je míchán ze speciálně vybraných letitých rumů. Jedná se o rum s nádhernou barvou s atraktivním měděným odstínem, komplexní vůní třtinového cukru, banánu a cedru, v chuti hebký nástup přechází k mírně plnému a sytému tělu, krásně úměrný a určený pro dlouhé hloubavé usrkávání.

5
18x
4
2x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PP Avatar autora | 31.3.2024
Vynikající rum za přijatelné peníze.Dostal jsem ho na narozeniny, opravdu velká spokojenost.Chystám se koupit další láhev.
4
PW Avatar autora | 19.8.2022
Od 10/2021 do cca 5/2022 jsem této dobroty vypil snad 4 láhve, měl jsem jej jako referenční rum. Pátá láhev už byla ale na 100% jiná šarže a nemohli jsme to dopít. Dám si o něj chvíli pauzu, snad to pan blender pro příště namíchá lépe :-)
5
PF Avatar autora | 1.6.2021
Produkt OK. Nekupoval jsem ho poprvé. E_ schop překvapil. Dodaní rychle a bez závad.
5
MK Avatar autora | 29.11.2020
Ještě nevím, budu chutnat až o Vánočních svátcích.
5
DV Avatar autora | 24.11.2020
Krasna lahodna chut. Moc prijemny
5
JB Avatar autora | 24.5.2019
Na tento rum jsem se přímo těšil a nezklamal, lahoda, lahoda, co dodat. Po jedné skleničce přichází chuť na další,znovu si pochutnat na té dobrotě. A navíc přijatelná cena. Budu kupovat znovu
5
RB Avatar autora | 17.12.2018
Úžasná až meditativní vůně vybízí k posezení u krbu s doutníkem nebo dýmkou. Příjemně vyvážená kulatá chuť s jemnými kouřovými tóny. Z tohoto rumu jsem skoro až nekriticky nadšenej. Za ty peníze jednoznačně doporučuju.
5
Avatar autora | 24.11.2018
Lahodná a jemná chuť. Jeden z nejlepších rumů.
5
TJ Avatar autora | 31.8.2018
No...co na to říct....Je prostě super.Po otrevření lahve jsem si připadal,jako pirát.Vůně,která se na mě vyvalila po odšpuntování,mě hodila do euforie...Med,vanilka a nějaké omamné koření.Chuť je fantastická!!!Olejovitá s tóny švestek,ořechů,dubového dřeva a trochu je cítit tabák a kůže.Konec je úžasně dlouhý a čokoládový.Jako celek je to skvost.Není ovocný jako El Dorado 12 (které miluji) ,ale tady prostě ovoce nemá,co dělat.Překvapilo mě,že je tak strašně jemný při 43%. Je to pohlazení...
5
SV Avatar autora | 25.8.2018
Není o čem, výborný rum za ještě přijatelnou cenu.
5
Avatar autora | 21.8.2018
Skvělý rum za ještě přijatelnou cenu. Opravdu lepší než El Dorado 12 YO.
5
IL Avatar autora | 22.1.2018
Skvely,trochu riznejsi,rekla buch spise pro pany.
5
Avatar autora | 7.12.2017
Všem doporučuji vynikající i rychle dodání
5
KV Avatar autora | 3.10.2017
Za přijatelnou cenu velmi dobrý a dá se říci nadstandardní rum. Doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Guayana v indiánském jazyce znamená “země s velkým počtem řek”. Není divu, když 8,5% jejího území pokrývají právě řeky. Rozkládá se mezi Venezuelou, Surinamem, Brazílií a Atlantickým oceánem v Jižní Americe. Přestože je součástí pevniny, oficiálně patří ke Karibiku. Klima v Guayaně je rovníkové - teplé ale příjemné po velkou část roku (průměrná teplota ve stínu 27°С).

Vše začalo cukrovou třtinou, kterou do Latinské Ameriky přivezl při své druhé cestě roku 1493 Krištof Kolumbus. Díky zdejšímu klimatu se jí zde dařilo velmi dobře a brzy se její pěstování rozšířilo do celé karibské oblasti, včetně Guayany.

V 17. a 18. století bylo v Guayaně více než 200 malých lihovarů, každý spojený se svou vlastní plantáží cukrové třtiny a každý vyráběl svůj vlastní speciální rum. Do této doby se datuje založení společnosti Demerara Distillers. První rum vyrobený v Demerara Distillers byl určen námořníkům, kteří se v Guyaně usadili při hledání pokladu bájného El Dorada.

Po letech spojování a postupného zanikání lihovarů Demerara Distillers zůstává jediným vlastníkem a provozovatelem lihovaru u jedné z nejslavnějších plantáží cukrové třtiny Diamond na východním břehu řeky Demerara.

Demerara Distillers zpracovává pouze tu nejlepší cukrovou třtinu z Guyany a rumy El Dorado jsou vyráběny podle několik století starého receptu. Základem pro výrobu rumu El Dorado je melasa - čistá lepkavá hmota získaná po několikanásobném převaření sirupu z nejkvalitnější cukrové třtiny. Melasa se zředí vodou, přidají se kvasinky a při kontrolované teplotě 28–32°C probíhá fermentace. Následuje unikátní sudová kontinuální destilace (Wooden Coffey Continuous Still), kterou dnes používá pouze společnost Demerara Distillers. Díky tomuto výrobnímu procesu jsou rumy El Dorado jedinečné a uznávané po celém světě.  Po destilaci přichází čas zrání čili staření rumů, který rozvíjí jejich charakter. Staření probíhá v dubových sudech, převážně po bourbonu, whisky či koňaku, po různě dlouhou dobu, od několika měsíců po desítky let. Guyanské tropické klima poskytuje pro zrání ideální podmínky. Při teplotě 30–34°C je oxidační proces rychlejší a vytváří delikátnější aroma a chuť. Dřevo sudu zároveň absorbuje nežádoucí látky. Tento proces se nazývá „měknutí“ a probíhá tak dlouho, jak dlouho je rum v přímém kontaktu se sudem. Posledním, ale velmi důležitým krokem, je míchání. Na řadu přichází umění hlavního sklepmistra, který k přípravě finálního produktu vybírá rumy různých destilací, stáří, ale i jednotlivých sudů stejného ročníku. Stáří výsledného rumu je pak dáno nejmladším použitým rumem.

Díky jedinečnému způsobu destilace a použití výhradně melasy jako základu tvoří El Dorado rum samostatnou kategorii karibských rumů – Demerara. Tím je také dána jejich obecná charakteristika: velmi aromatické, s plným tělem a bohatou chutí.

Vedle rumů stylu Demerara existují další tři typy rumů:

• Španělský styl pochází ze španělsky hovořících teritorií karibské oblasti. Základem těchto rumů je také melasa, při jejich výrobě se používá kontinuální destilace. Mají lehčí tělo a jemnou chuť. Bývají označovány jako RON.

• Anglický styl pochází z anglicky hovořících teritorií karibské oblasti. Základem rumů je melasa, při výrobě se používá kotlíková destilace. Proto mají plnější tělo než rumy španělské. Označují se jako RUM.

• Francouzský styl pochází z francouzsky hovořících teritorií karibské oblasti. Rumy jsou ze 100 % vyrobeny ze šťávy cukrové třtiny, nikoli z melasy. Jsou jemné, ale odlišné. Jsou označovány jako RHUM.

Bezchybné vlastnosti El Dorado rumů apelují na chuť znalecké veřejnosti a skutečnost, že získávají množství cen na různých mezinárodních soutěžích mluví za vše.

Společnost Demerara Distillers dnes produkuje více než 26 miliónů litrů čistého alkoholu ročně a je největším dodavatelem rumu z Karibiku odběratelům po celém světě.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.