Whisky Glenmorangie dÓr Nectar 14y 46% 0,7 l (karton)

Kód: WH9822
1 320 Kč 1 091 Kč bez DPH 1 886 Kč / 1 l
Skladem

Zrání v sudech po burbonu po deseti letech pokračuje dva roky v sudech po sauterne. Připomíná francouzskou cukrárnu plnou vůně piškotů a citronových dortů. Uřetelně je cítit též datle, rozinky, zázvor, strouhaný kokos a muškátový oříšek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Glenmorangie dÓr Nectar 0,7 l  

Glenmorangie dÓr Nectar 0,7 l. Zrání v sudech po burbonu po deseti letech pokračuje dva roky v sudech po sauterne. Připomíná francouzskou cukrárnu plnou vůně piškotů a citronových dortů. Uřetelně je cítit též datle, rozinky, zázvor, strouhaný kokos a muškátový oříšek. d'Ór je keltským výrazem pro zlato.

 

Hodnocení whisky podle výrobce:

  • Aroma: svůdné vůně francouzského cukrářství - pečivo s citrusovou náplní, sultánky, datle, zázvor, kokos, muškátový oříšek, v pozadí se pečou perníčky. Po přidání vody se objeví nadýchanost citrónového sněhového dortu a bohaté aroma pečícího se ovocného koláče.
  • Chuť: hebká krémovost citrusových koláčků, dále následuje hřejivý zázvor, muškátový oříšek, pražené mandle, citrónový sníh, med.
  • Dokončení: sladké, citrónová kůra, vanilkový krém, jemné náznaky zázvoru a muškátového oříšku.

 

Obsah alkoholu 46%

 

 Glenmorangie Nectar dór
   
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
TK Avatar autora | 5.12.2018
Chuťově velice vyvážená a vyzrálá whiskey. Chuť se spíše blíží vyzrálejším, tak 18 letým whiskey. Na chuti je, na whiskey, poměrně sladká, málo kouřová, nic méně rašeliník a dubový sud v ní celkem poznat jsou. Velmi jemná, v dochuti opravdu připomínající francouzské citronové dorty. Z tvrdého alkoholu mám radši karibské rumy a koňaky s brandy. Nic méně, tahle whiskey mě oprabdu oslovila. Možná právě proto, že není tak výrazně kouřově mechová a suchá, jak 12 leté whiskey bývají. Doporučuji! Jde o velice zajímavou lahev.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Kaleidoskop aroma

Glenmorangie je sladová whisky s nejkompletnějším efektem. Nabízí komplexní zážitek všem smyslům v každém doušku. Jim Murray, autor Whisky Bible o Glenmorangie hovoří jako o „spletitosti ve své nejspletitější podobě”.


Tradice a řemeslo
Šestnáct mužů z Tain si předávalo z generace na generaci znalost a zkušenost o výrobě whisky, která se započala již roku 1843. Glenmorangie dbá na čistotu a kvalitu vody z vlastního pramene Tarlogie Springs. Žádná jiná palírna se nemůže pochlubit vodou přirozeně destilovanou půdou déle než stovku let.


TROJICE NEVYVRATITELNÝCH SKUTEČNOSTÍ
Glenmorangie je skotský single malt číslo jedna ve Skotsku.
Palírna Glenmorangie používá nejvyšší destilační kolony ve Skotsku – 5,14 m.
Glenmorangie používá svoje sudy pouze dvakrát – pro první a druhé plnění.

 99689829

 ZOBRAZIT VŠECHNY VÝROBKY GLENMORANGIE 
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.