Condor Peak Shiraz 0,75l Andean Vineyards

Kód: VIA0000102
131 Kč 108 Kč bez DPH 175 Kč / 1 l
Skladem

Condor Peak Shiraz 0,75l Andean Vineyards

Detailní informace

Detailní popis produktu

Degustace:  Suché víno hluboké červené barvy, s intenzivním aroma červených bobulí a lékořice.  V chuti je první vjem nasládlý, následně překvapí jemné taniny. Víno středně plného těla, dobře koncentrované s ovocitým dozvukem.

Vinifikace: Ruční sklizeň hroznů, odstopkování a třídění. Macerace na slupkách za studena. Přidání vybraných kvasinek. Kvašení v nerezových tancích pod kontrolovanou teplotou 23-26°C po dobu 15 dnů. Pneumatické lisování, malolaktická fermentace. Stabilizace, filtrování a  lahvování.

Gastronomie: Toto víno může být servírováno k argentinské kuchyni stejně jako ke kořeněným a sofistikovaným pokrmům.

Ocenění: Prague Wine Trophy Best Winery 2013

Země původu: Argentina   Vinářská oblast: Mendoza
Dodavatel: Andean Vineyards, Argentina   Odrůda: 100 % Shiraz
      Objem: 75 cl
Konzumace: 16 - 18°C      
Zrání v dubovém sudu: Ne   Kombinace k: Červená masa, Grilovaná masa, Sýry, Zvěřina a divoká drůbež

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: Ostatní červené odrůdy
Vína podle Země: Argentinská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Andean Vineyards je moderním vinařstvím s dlouholetou tradicí pěstování vinné révy a jejím zpracováním. Nachází se v prestižní argentinské vinařské oblasti Mendoza, vlastní však vinice i v dalších regionech, např. v severozápadněji ležícím San Juan.

Andean Vineyards bylo založeno v regionu Cuyo, v srdci argentinských And a představuje syntézu argentinského vinařství. Vína z vinic vysokých nadmořských výšek jsou vyjádřením vynikající kvality a autenticity Argentiny.

Hrozny z vysoko položených vinic s přísnými teplotními a povětrnostními podmínkami v kombinaci s odbornými znalostmi enologů vinařství dávají vzniknout těm nejlepším vínům- koncentrovaným, živým, bohatým v chuti, s osobitým charakterem.

Hlavním enologem Je Stephen Damien Mcewen, 49ti letý australan původem z Barossa Valley. Začínal jako brigádní sběrač hroznů a od svých 15ti let pracuje ve vinařství na plný úvazek. Studium na Rosewothy Colledge zvládl po práci. V té době se australské vinařství nacházelo v propadu a tak se vydal do Evropy, kde pracoval ve vinařství několika zemí. Do Argentiny přijel poprvé v roce 1998 a pracoval jako externí enolog pro několik vinařství v Argentině i Evropě současně. V průběhu času si Argentinu, její vinice, společnost i životní styl oblíbil natolik, že se stala jeho novým domovem. Excelentní vinice a variabilita pěstovaných odrůd byly příležitostí pro zužitkování jeho znalostí a zkušeností vedoucích k tvorbě nádherných vín.

V současnosti  Andean Vineyards produkuje širokou řadu vín vynikající kvality. Jejich export neustále roste a Andean Vineyards je považován za vinařství s velkou flexibilitou, které reflektuje na aktuální potřeby trhu.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.