Caleo Nero d Avola DOC Sicillia 0,75L Botter

Kód: VIF0000147
132 Kč 109 Kč bez DPH 176 Kč / 1 l
Skladem
Suché víno rubínově červené barvy, lehce kořeněné vůně s tóny ostružin, borůvek a moruší. V chuti je kulaté, ovocité, s příjemnými taniny. Chuťový profil je charakterizován jistou aristokratickou nervozitou tvořenou šťavnatými kyselinami a tříslovinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace                   

Tradiční vinifikační proces při kontrolované teplotě 25-27 °С . Optimální skladovatelnost je 4 roky.

Degustace                    

Suché víno rubínově červené barvy, lehce kořeněné vůně s tóny ostružin, borůvek a moruší. V chuti je kulaté, ovocité, s příjemnými taniny. Chuťový profil je charakterizován jistou  aristokratickou nervozitou tvořenou šťavnatými kyselinami a tříslovinami.

Odrůda Nero d`Avola
Barva červené
Země / oblast Itálie, Sicílie
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 13%
Specifikace zrání ne
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany

 


   
   
   
   
   
   
   
   

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle klasifikace: IGT
Vína podle odrůd: Ostatní červené odrůdy
Vína podle Země: Italská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Casa Vinicola Botter Carlo vznikla jako maloobchod v roce 1928 v regionu Veneto, který prodával víno v sudech a demižonech do restaurací a malým maloobchodníkům. V 50. letech začala společnost pod vedením druhé generace rodiny Botter prodávat víno v lahvích a začala rozšiřovat svoji působnost nejen v rámci Itálie, ale i v rámci Evropy. V 70. letech se společnost stala korporací, jejíž kapitál spravují pouze členové rodiny. Stále více se zaměřovala na export a tak již o deset let později vyvážela až 90% své produkce. Na konci 90. let vstoupila do společnosti třetí generace rodiny a začala s modernizací vinic i vinařství. Nyní se zaměřuje spíše na výrobu vysoce kvalitních vín.

Vytrvalost a houževnatost jsou hlavními charakteristikami úspěchu vinařství. Zároveň ale i mikroklima, ve kterém se vinařství nachází, se na této skutečnosti značně podílí. Oblast Itálie, kde se Casa Vinicola Botter nachází (několik kilometrů od Benátek část Friuli) je ve skutečnosti požehnanou oblastí. Hlavní část vinic se nachází v oblasti Piave DOC a přechází až do oblasti Friuli DOC. Výroba se však nesoustřeďuje pouze na oblast Veneta, ale vinařství neustále rozšiřuje svou působnost i do ostatních oblastí Itálie. Příkladem toho je i započatá spolupráce s důležitými výrobci vína v Puglii.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.