Los Vascos Cabernet Sauvignon Rosé, 2013 0,75l

Kód produktu VI9934
Značka Los Vascos (víno)
Kategorie Víno

Los Vascos Cabernet Sauvignon Rosé, 2013 0,75l Příjmené letní víno, které nadchne v prvních teplých dnech jara. Ideální společník k jemným rybám a korýšům. Ovocná vůně, kde převládá červený rybíz a ostatní červené ovoce. Šťavnatá, ovocná, dobře strukturovaná a velmi harmonická chuť s jemnou kyselinou a dobrou délkou. Fermentace v nerezových tancích.  90% Cabernet Sauvignon, 10% Syrah

Růžová vína podle typu Cuveé - směsi růžových vín
Vína podle barvy Růžová vína
Vína podle odrůd Cabernet Sauvignon
Vína podle Země Chilská
Vinařské oblasti Chille Colchagua Valley

Vinařství patřící do rodiny Lafite Rothschild. Statek původně vlastnila rodina Ezyguirre, která pochází ze španělského Baskicka, ale v roce 1755 byl prodán a stal se součástí Junty, která vládla v Chile v roce 1810.

Do roku 1850 byly vinice statku osázeny národní odrůdou País, jenž byla postupně nahrazena odrůdami z Bordeaux a Burgundska. Statek se rozkládá v údolí Limari, což je méně známá vinařská oblast, která se nachází necelých 40 kilometrů od Pacifiku ve výšce 130 metrů nad mořem.

V roce 1988 vstoupila rodina Ezyguirre do společenství se skupinou Lafite Rothschild. Dnes připadá k vinařství Los Vascos 580 hektarů vinic, ale stále se rozrůstá. Nejvíce pěstované jsou odrůdy Cabernet Sauvignon a Chardonnay a nejstarší vinné keře dosahují stáří více než šedesáti let. Díky enologům, které poskytla rodina Lafite Rothschild, dosahují vína vysoké elegance a výrazného evropského stylu.

Všechna vína zrají v dubových francouzských sudech za pečlivého dozoru enologů. Kromě základní řady, která překvapí konzumenty nadstandardní kvalitou za velice příznivou cenu, vyrábí vinařství Los Vascos Grandé Réserve a vrcholné cuvée Le Dix de Los Vascos. Toto jedinečné víno bylo oceněno prestižními a uznávanými kritiky 90 body.

Los Vascos - vinice a sklepy

Vinice Los Vascos se rozkládají na 34°30' jižní šířky a 71°30' západní délky, 40 km od Tichého oceánu a 200 km jihozápadně od Santiaga. Jsou to největší vinice v centrální regionu Colchagua Valley, ležící na úpatí hory Cañeten. Podloží všech 580 ha vinic je sopečného původu a skládá se z písčito-hlinité a žulové půdy. Vinice jsou osázeny v následujícím odrůdovém složení: Cabernet Sauvignon (85%), Carmenère (5%), Syrah (4%), Malbec (1%) a Chardonnay (5%).

V roce 1990 došlo k částečné renovaci vinic - nyní je část vinic starých přes 30 let, část 50-60 let, ty nejstarší pak přes 70 let. Část hroznů na výrobu Sauvignon blanc a Chardonny pochází od dlouhodobých partnerů z chladnějších oblastí na pobřeží Tichého oceánu. Sklizně se stále provádí převážně ručně. Hrozny pro Grande Réserve jsou sklizeny do malých beden a před umístěním do tanků se provádí počáteční třídění. Hrozny z jednotlivých tratí jsou
zpracovávány odděleně a následně podle potřeby použity na jednotlivá vína, případně míchány dohromady. Ve sklepích Los Vascos je ke zrání vína použito přes 800 dřevěných sudů, z nichž některé pocházejí z vlastní výrobny ve Francii v Pauillac. Průměrně se ve vinařství Los Vascos vyrobí 2,7 milionu lahví.