Prosecco Frizzante DOC 0,75L Botter

Kód: VS0000149
175 Kč 145 Kč bez DPH 233 Kč / 1 l
Skladem

Šumivé víno s typickým krystalickým a jemným perlením, světle žluté, jiskrné barvy, s jemným buketem, s ovocitými tóny banánů, jablek a stopami akátových květů. V chuti lehké a svěží, s vyváženým tělem a kyselinkami. Harmonické s příjemně suchým dozvukem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace                    

Vinifikační proces začíná statickou dekantací moštu za studena. Následuje kvašení za účasti přidaných vybraných kvasinek při konstantní teplotě 18°С  po dobu 8-10 dnů. Víno se nechá odpočívat a pouze vybrané šarže s potenciálem pro vynikající finální Prosecco Frizzante  podstoupí další kroky – filtrování, umístění do nerezového tanku s přidáním rektifikovaného koncentrovaného moštu a vybraných kvasinek pro druhotné kvašení (Martinotti-Charmat metoda) při kontrolované teplotě 14-15°С. Jakmile víno dosáhne požadované hodnoty tlaku, alkoholu a zbytkového cukru, víno je zchlazeno, stabilizováno, filtrováno a finálně lahvováno. Skladovatelnost 2 roky.

Degustace                     

Šumivé víno s typickým krystalickým a jemným perlením, světle žluté, jiskrné barvy, s jemným buketem, s ovocitými tóny banánů, jablek a stopami akátových květů. V chuti lehké a svěží, s vyváženým tělem a kyselinkami. Harmonické s příjemně suchým dozvukem.

Odrůda Glera
Barva bílé
Země / oblast Itálie, Veneto, Prosecco
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 11 %
Specifikace zrání ne
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany

   
   
   
   
   
   
   
   

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Casa Vinicola Botter Carlo vznikla jako maloobchod v roce 1928 v regionu Veneto, který prodával víno v sudech a demižonech do restaurací a malým maloobchodníkům. V 50. letech začala společnost pod vedením druhé generace rodiny Botter prodávat víno v lahvích a začala rozšiřovat svoji působnost nejen v rámci Itálie, ale i v rámci Evropy. V 70. letech se společnost stala korporací, jejíž kapitál spravují pouze členové rodiny. Stále více se zaměřovala na export a tak již o deset let později vyvážela až 90% své produkce. Na konci 90. let vstoupila do společnosti třetí generace rodiny a začala s modernizací vinic i vinařství. Nyní se zaměřuje spíše na výrobu vysoce kvalitních vín.

Vytrvalost a houževnatost jsou hlavními charakteristikami úspěchu vinařství. Zároveň ale i mikroklima, ve kterém se vinařství nachází, se na této skutečnosti značně podílí. Oblast Itálie, kde se Casa Vinicola Botter nachází (několik kilometrů od Benátek část Friuli) je ve skutečnosti požehnanou oblastí. Hlavní část vinic se nachází v oblasti Piave DOC a přechází až do oblasti Friuli DOC. Výroba se však nesoustřeďuje pouze na oblast Veneta, ale vinařství neustále rozšiřuje svou působnost i do ostatních oblastí Itálie. Příkladem toho je i započatá spolupráce s důležitými výrobci vína v Puglii.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.