Rose de Anjou AOP 0,75l

Kód: VI89376
190 Kč 157 Kč bez DPH 253 Kč / 1 l
5 dnů

Je to lososově zbarvené, středně plné a nasládlé až lehce sladké víno. Vůně jahod a příjemná, lahodná a ovocná chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je to lososově zbarvené, středně plné a nasládlé až lehce sladké víno. Vůně jahod a příjemná, lahodná a ovocná chuť.Rosé d’ Anjou je legendárním růžovým vínem z oblasti Loire. Je dobrým aperitivem nebo vínem ke grilovaným rybám, salátům, desertům a sýrům s modrou plísní. Pro zájemce o nasládlá vína.2-3 měsíce zrání v nerezových tancích na kvasných kalech.

 

Původ vína

Země původu: Francouzská vína
Vinařská oblast: Val de Loire
Vinařství: Domaine Guy Saget

 

Vlastnosti vína

Typ: Růžové víno
Odrůda: Cuveé (směsi růžových vín)
Obsah alkoholu : 11 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : do 3 let
 
Archivace : ne
Druh vína : Polosuché
Počet v kartonu : 12 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Růžová vína
Vína podle Země: Francouzská
Vinařské oblasti Francie: Val de Loire

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Rodina, která patří k nejdůležitějším vinařským dynastiím v údolí řeky Loiry, se věnuje pěstování a výrobě vína už osm generací - od roku 1790. Vinice těží z vynikající polohy a příznivého mikroklimatu zjemňovaného blízkostí řeky. 

Dědeček André Saget byl jedním z prvních, kdo začátkem dvacátých let minulého století začal vyráběné víno stáčet do láhví. Jeho syn Guy, otec nynějších vlastníků Jean-Louise a Christiana, skončil o 40 let později definitivně s prodejem hroznů a kompletní produkci začal zpracovávat sám. Guy Saget zemřel při práci v roce 1972. Jean-Louis odložil plány na svou hudební kariéru a převzal řízení podniku. Tehdy dosahovala rozloha vinic pouhých 5 hektarů. Jean-Louis se projevil jako prozíravý manažer. Postupně předával péči o vinice bratrovi a sám se věnoval prodeji vín.
 

Díky ropné krizi v roce 1974 klesla cena vinic v okolí Val de Loire na novodobé historické minimum. Jean-Louis neváhal a začal skupovat vinice v nejlepších částech regionu. Charakter vín se začal velice rychle zlepšovat a vinařství začalo exportovat svá vína nejprve do Anglie a Německa a poté do celého světa. Dnes je průměrné stáří keřů dvacet let a vinice jsou osázeny výhradně odrůdou Sauvignon blanc.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.