Porca de Murca Tinto Douro DOC 2018 0,75l

Dostupnost 5 dnů
Kód produktu VI89450
Značka Royal Oporto (portské)
Kategorie Víno

Má poměrně výraznou vůni s tóny červeného ovoce a třešní. Středně plné a měkké víno s aroma opět zralých třešní a špetky pepře.Velmi oblíbené a úspěšné víno z Douro určené pro „snadné pití“.Nabízí dobrý poměr kvality a ceny. Doporučeno k jehněčím a telecím pečením, těstovinám a rajčatovým omáčkám.Fermentace pouze v nerezových tancích.

Původ vína

Země původu: Portugalská vína
Vinařská oblast: Douro
Vinařství: Real Companhia Velha

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Cuveé (směsi červených vín)
Klasifikace: DOC (Portugalská klasifikace)
Obsah alkoholu : 13 %
Ročník : 2018
Objem : 0,75 L
Konzumace : do 3 let

Archivace : ne
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Vína podle barvy Červená vína
Vína podle Země Portugalská
Vinařské oblasti Portugalská Douro

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů. V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.