Auténtico Nativo 20y 40% 0,7 l (tuba)

Kód: RU9848
1 152 Kč 952 Kč bez DPH 1 646 Kč / 1 l

Auténtico Nativo 20 Y.O. je rum jasně jantarové barvy. Má intenzivní aroma pečených ořechů, karamelizovaných broskví a banánů. V chuti dominuje dub a minerály, ořechy, pálené cedrové a dubové dřevo. Nejlépe si jej stejně jako základní verzi 15. Y.O. vychutnáte na ledu, společně s výborným doutníkem či s několika kapkami vody.

„20 let“ na etiketě znamená, že rumy, které tvoří obsah láhve, zrály minimálně 20 let.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 13 let a více
Rumy podle Země: Panama

Auténtico Nativo

Auténtico Nativo pochází z Panamy, konkrétně z centrální oblasti Herrera, ovlivněné Tichým oceánem na jedné straně a deštnými pralesy na straně druhé. Oblast oplývá bohatou vulkanickou půdou, místní třtina má velmi vysoký obsah cukru a melasa z ní je ideální pro výrobu rumu. Rum Nativo se z melasy vyrábí kontinuální destilací v klasické měděné destilační koloně z roku 1922 v destilerii Las Cabras. Zraje 15 let (nikoli solera systémem) ve vypálených sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Je filtrován nejprve přes membrány z celulózy, poté studenou filtrací. Za chuťovým profilem rumu stojí ikona mezi blendery moderních rumů, Francisco „Don Pancho“ Fernández.

Rumy značek Autentico Nativo je výsledkem partneství mezi značkami Ultra Premium a Aloha Assets Corp. Značka Auténtico Nativo je považovaná za prezentaci autentické rumové produkce Panamy.