Robert Mondavi (víno)

Novátor a vinařský umělec, otec kalifornských vín a nejznámější vinař USA. Od roku 1966, kdy založil rodinný vinohrad, stoupá hvězda této slavné značky a udává trend moderního kalifornského vinařství.

Nová technologie, skvělý marketing a především prvotřídní kvalita opanovala nejprve Ameriku a posléze i světové trhy. Největší renomé získal Mondavi se svým Cabernetem Sauvignon Reserve, pocházejícím z nejlepších vinic střední Napa Valley.

Světová partnerství

Jako první americká společnost začal Robert Mondavi aktivně spolupracovat s předními světovými výrobci vín. Největší rozruch vyvolalo slavné Opus One, vytvořené v partnerství s baronem Philippem de Rothschildem, vlastníkem Château Mouton Rothschild, s nímž Robert Mondavi v roce 1979 založil partnerskou společnost 50/50 na výrobu vína „jedinečného ducha a kvality".

Velké investice směřovaly do Chile, kde v roce 1996 založil s rodinou Eduarda Chadwicka vinařství Caliterra či ultra premium chilské víno Seña. V kolébce vinného světa, Francii, začal v roce 1977 v regionu Languedoc-Montpellier vyrábět značku Vichon, původně vyráběnou v Napa Valley.

V dalším, dnes již proslulém spojení s exkluzivním výrobcem z Itálie Marchesim de' Frescobaldi začal Mondavi roku 1995 vyrábět vína jako Luce a Danzante.
V roce 2000 společně koupili rozsáhlé vinice La Capitana v Toskánsku, vhodné pro výrobu vína Lucente.

9650196499650
  • Opus One 2015 Novinka Kód: VI965
    3 dny Značka: Robert Mondavi (víno)
    Opus One je známý svojí nádhernou strukturou a žádný ročník nebývá výjimkou. Víno ukazuje vůni černého rybízu, hřebíčku a pražených mandlí proti...