Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec se nachází v prostředí bzeneckého zámku, postaveného v pseudogotickém slohu. Zámecké sklepy, ve kterých o vína pečují jejich zkušení sklepmistři, čítají mnoho barikových i krásných ručně vyřezávaných sudů různých objemů. Společnost v loňském roce dosáhla trojího velkého triumfu. V červnu zvítězila v soutěži Vinařství roku 2015, v srpnu vyhrála Vinaře roku 2016 a rok zakončila ziskem titulu absolutního Šampiona Salonu vín 2017.

 

Velkého rozmachu dosáhlo bzenecké vinařství v 18. a 19. století. Psal se rok 1835, když enolog rakouské monarchie nazval Bzenec králem moravských vín. V roce 1876 se v zámeckých sklepech města Bzence vyrobilo první šumivé víno v Čechách a na Moravě. „Náš sekt, pojmenovaný dle tohoto významného roku, je nositelem všech tradičních hodnot, jež k výrobě šumivého vína neodmyslitelně patří. Používáme metodu kvašení v lahvích, sekty nazrávají minimálně po dobu 14 měsíců a lahve pak ručně setřásáme,“ popisuje výrobní proces hlavní technolog vinařství…

Kolekce vín Grands Vins d'Alfons Mucha

Rozhodli jsme se Vám nabídnout kolekci vín z České republiky, která svým zpracováním patří mezi důstojné společníky maleb Alfonse Muchy. Vína jsou pečlivě vybírána, aby svým výrazem a kvalitou podpořila jedinečnost děl, která mistr Alfons Mucha během svého života stvořil.

Ego Vin 

Tato řada je vlajkovou lodí společnosti Zámecké vinařství Bzenec a ztělesňuje dokonalý výběr těch nejkvalitnějších poloh a hroznů. Cílem technologa je vtisknout do obsahu lahve to nejlepší, co jeho sklep nabízí. Styl, tradice, emoce, vášeň i pokora tvůrců jsou duší těchto jedinečných vín.

Žádné produkty značky Zámecké vinařství Bzenec nebyly nalezeny...
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.