BIO Matcha čaj 0,2 Kg Wolfberry

BIO Efekt lupa
  • 1 z 3

Matcha tea Wolfberry BIO 200 g je exkluzivní zelený čaj spojený především s čajovým obřadem Cha-no-yu. Velmi kvalitní, tmavě zelený prášek, který vzniká mletím čajových lístků Tencha. Ty se pěstují výhradně na zastíněných plantážích a musí být z první jarní sklizně.

Měrná cena 995 Kč / 1 kg
Kód produktu TEA881
Značka Wolfberry
Kategorie Čaj

Matcha čaj se nefermentuje, takže v něm zůstávají zachovány veškeré aminokyseliny, vitamíny, minerální látky a vláknina. V Japonsku a Číně je Matcha velmi populární i při přípravě pokrmů teplé i studené kuchyně a zákusků. Všemu jídlu dodává krásně zelenou barvu, výraznou chuť a zvláštní aroma.

Čaj se připravuje tak, že se zalije jedna čajová lžička prášku 200 ml 80°C vody. Tato směs se poté 3 minuty šlehá nejlépe bambusovou metličkou chasen, kterou je ale možno v krajním případě nahradit metličkou na mléko nebo ponorným mixérem. Po této době by měl vzniknout krásně napěněný matcha čaj, který se takto bez cezení kompletně konzumuje.

Nutriční hodnoty
Energie:
1591 kJ / 380 kcal; Tuky: 16 g – z toho nasycené 3 g, mononenasycené 9 g, polynenasycené 3 g; Sacharidy: 58 g – z toho cukry 40 g; Bílkoviny: 8 g; Sůl: 0 g; Vláknina: 6 g

Doporučená denní dávka
3 g čaje (1 vrchovatá čajová lžička) na 150-200 ml vody o teplotě 70°- 80°C.

Země původu
Čína
BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

200 g

PG Avatar autora | 5.5.2021
Čaj matcha znám a i tento chutná dobře, ale pro začátečníka bych doporučil zkusit nejdřív jeden 2 gramový sáček (mívají je ve zdravých výživách). Pokud již znáte čaj matcha tak se nemusíte bát, i od této značky je fajn ;)
MM Avatar autora | 7.4.2021
Bohužel, nesplnil mé očekávání. Pila jsem již lepší matcha čaj. Chuť a vůně mi připomíná seno. Takže zkusím použít jinak než jako čaj
LT Avatar autora | 24.2.2021
splnil očekávání
MZ Avatar autora | 10.2.2021
Super,skvělá chuť.
MR Avatar autora | 15.10.2020
Vyborny produkt, skvela a lahodns chut
D Avatar autora | 15.6.2020
Podle hodnoceni a vlastnosti caje jsem vzal na vyzkouseni a porovnani s kavou. Musim rict, ze jsem spokojen a mile prekvapen, urcite doporucuji. Pro ty, komu by chut vadila, tak zkuste pridat lzicku medu. Za mne top produkt
VM Avatar autora | 3.10.2019
S Matcha čajem jsem před koupí neměl žádné zkušenosti a po ochutnání tohoto čaje jsem zklamán, chutná příšerně.
Avatar autora | 6.3.2017
+ Kvalitní čaj, který má výbornou a výraznou chuť. Hodí se na přípravu jak pití tak pokrmů.

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)