A.H. Riise Non Plus Ultra La Galante 43,40% 0,7 l (karton)

Kód: RU99668
1 960 Kč 1 620 Kč bez DPH 2 800 Kč / 1 l
Skladem

Podněcující vůně pomeranče, karamelu, crème brulé a vanilky s tóny mahagonu a aromatického dřeva Bay Rum, které divoce roste v Západní Indii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Vůně

Podněcující vůně pomeranče, karamelu, crème brulé a vanilky s tóny mahagonu a aromatického dřeva Bay Rum, které divoce roste v Západní Indii.

Chuť

Komplexní, plná a hladká kořenitá chuť s nádechem pomeranče, krémové vanilky a citronu s tóny z dubových sudů té nejlepší kvality.

Závěr

Bohaté a krémové s tóny z počáteční chuti, které postupně přecházejí v dlouhou dochuť.

Barva

Tmavě červený mahagon.

La Galante

Non Plus Ultra La Galante je pojmenován po Kolumbově lodi Santa Maria La Galante, kterou vedl, když objevil St. Croix a Západní Indii. 

Tato exkluzivní směs limitované edice je vyrobena master distillerem s těmi nejlepšími kapkami ze západní Indie a Střední Ameriky. 

Každý jednotlivý sud je pečlivě vybírán, aby se vytvořila špičková vyzrálá směs, která zachycuje podstatu Západní Indie a flóru ostrovů. 

Vše od fasetované karafy až po tmavě červenou mahagonovou záři a celý zážitek z degustace neponechává nic náhodě.

Příběh Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů. V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití. V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý. Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším.  Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 13 let a více
Rumy podle Země: Americké panenské ostrovy
5
5x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 17.10.2023
Můj nejoblíbenější rum od A.H.R. Super
5
Avatar autora | 21.9.2023
vždy skvělý
5
ŠM Avatar autora | 16.1.2023
Vynikající!
5
Avatar autora | 18.11.2022
Vynikající nasládlý a ne přehnaně
5
MZ Avatar autora | 28.10.2022
Velmi milé překvapení,lahodná chuť

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V roce 1834, mladý dánský lékárník, Albert Heinrich Riise, byl osloven zástupci dánské vlády a nabídkou příležitosti otevřít první oficiálně uznanou lékárnu v prosperující přístavu St. Thomas.

V červnu 1840, dánská vláda oficiálně jmenovala Albert Heinrich Riise jako výhradního lékárníka ostrova a udělila mu monopolní postavení na výrobu alkoholu. Tento monopol dostal výměnou za závazek dávat léky pro chudé bez poplatku. 

Riise začal výrobu rumu na ostrově St. Thomas kdy vynalezl první destilovaný Bay Rum. 

Během let 1870 až 1880, AH Riise lékárna dále vzkvétala pod vedením synů Alberta Heinricha Riise, Valdemara a Karla. Na přelomu století, firma přešla do rukou rodiny Poulsen, kteří stále působí v dánské Kodani.

V roce 1928 se AH Riise & Co.  začala usazovat na Panenských ostrovech.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.