Cognac Pierre Ferrand Ambre 40% 0,7l

Kód: RU99567
1 002 Kč 828 Kč bez DPH 1 431 Kč / 1 l
5 dnů

Ambré je příkladem toho, jak dělá Ferrand věci jinak. Vyrábí se s použitím 10 % unikátní odrůdy Colombard, hroznů s ovocnou chutí, ze kterých vzniká méně hořký koňak s vyšším procentem alkoholu. Dříve se tato odrůda používala pro výrobu koňaku běžně, ve 20. století se její výskyt dramaticky snížil.

Za koňakem Ferrand stojí 380 let historie a speciální odkaz rodiny Ferrand v regionu Grande Champagne. Rodina žila v Segonzacu v Charente od 15. století a byla jednou z prvních rodin, jež v oblasti, které se později začalo říkat Grande Champagne, zakládala vinice. Každá z generací předávala své zkušenosti dál a rodina neustále zlepšovala pěstování vinné révy i destilaci vysoce kvalitních koňaků. Posledním členem rodiny byla Mademoiselle Henriette Ranson-Ferrand, která v roce 2016 předala poslání pokračovat v rodinném odkazu Alexandru Gabrielovi a společnosti Maison Ferrand.

Všechny koňaky Ferrand vznikají 100 % z hroznů z oblasti Grande Champagne 1er Cru de Cognac. Značka je silně zakořeněná v historii a rozsáhlý rodinný archiv poskytuje cennou inspiraci na další cestu. Zároveň má však také nový pohled na věc a pokračuje v tradici rodiny Ferrand s novými inovacemi a experimenty.

Odrůdy: Ugni Blanc a Colombard
Destilace: dvojitá destilace na měděném kotlíku o kapacitě 25 hL, ohřívaném otevřeným ohněm.
Zrání: 20 % nové dubové sudy o obsahu 350 L (50 % Tronçais, 50 % Limousin, středně vypálené) 80 % použité sudy, ve kterých byl předtím uložen koňak.
Stáří: základ 4-6 let, koňak z odrůdy Colombard 5 let (10 %), přidává se malé množství koňaků 10-12 let starých.

Aroma: jemná vůně jablek a hrušek s dotekem jasmínu, velmi svěží.
Chuť: vanilka, květinové tóny růží a fialek, náznak meruněk a švestek. Mimořádně vyvážená.

Doporučené podávání: skvělý do koktejlů, např. Sidecar.