Chardonnay Reserva Finca La Escondida 0,75 l Andean Vineyards

Kód: VIA0000106
212 Kč 175 Kč bez DPH 283 Kč / 1 l
5 dnů

Chardonnay Reserva Finca La Escondida 0,75 l Andean Vineyards. Intenzivní žlutá barva se zelenými odstíny. Víno je vyvážené, komplexní, dlouhotrvající. Aroma vanilky, másla, grilovaného pečiva a vlašských oříšků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chardonnay Reserva Finca La Escondida 0,75 l Andean Vineyards. Intenzivní žlutá barva se zelenými odstíny. Víno je vyvážené, komplexní, dlouhotrvající. Aroma vanilky, másla, grilovaného pečiva a vlašských oříšků.

Degustace: Suché víno intenzivní žluté barvy se zelenými odstíny. Aroma vanilky, másla, grilovaného pečiva a vlašských oříšků. Víno je velmi dobře vyvážené, komplexní, s dobrým tělem  a příjemným dozvukem.

Vinifikace: Ruční sběr hroznů, odstopkování a třídění. Chlazení a lisování v pneumatickém lisu,usazování za studena, přečerpávání přes klobouk, přidání vybraných kvasinek,kontrolovaná fermentace v sudech z francouzského dubu, částečná malolaktická fermentace, odstředivé přečerpávání. Zrání v nových sudech z amerického a francouzského dubu 9 měsíců.

Gastronomie: Vhodné k rybám, těstovinám v bílé omáčce, bílým sýrům a ovoci.

Ocenění: Prague Wine Trophy 2014  85 bodů, Grand Prix Vinex 2014  81 bodů Prague Wine Trophy 2013 Prague Wine Champion, Prague Wine Trophy 2013  91 bodů

Země původu: Argentina   Vinářská oblast: San Juan
Dodavatel: Andean Vineyards, Argentina   Odrůda: 100% Chardonnay
Ročnik: na dotaz   Objem: 75 cl
Konzumace: 10 - 12 °С      
Zrání v dubovém sudu: Ano   Kombinace k: Ostatní, Pizzy, těstoviny a saláty, Ryby a plody moře, Sýry

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle odrůd: Chardonnay
Vína podle Země: Argentinská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Andean Vineyards je moderním vinařstvím s dlouholetou tradicí pěstování vinné révy a jejím zpracováním. Nachází se v prestižní argentinské vinařské oblasti Mendoza, vlastní však vinice i v dalších regionech, např. v severozápadněji ležícím San Juan.

Andean Vineyards bylo založeno v regionu Cuyo, v srdci argentinských And a představuje syntézu argentinského vinařství. Vína z vinic vysokých nadmořských výšek jsou vyjádřením vynikající kvality a autenticity Argentiny.

Hrozny z vysoko položených vinic s přísnými teplotními a povětrnostními podmínkami v kombinaci s odbornými znalostmi enologů vinařství dávají vzniknout těm nejlepším vínům- koncentrovaným, živým, bohatým v chuti, s osobitým charakterem.

Hlavním enologem Je Stephen Damien Mcewen, 49ti letý australan původem z Barossa Valley. Začínal jako brigádní sběrač hroznů a od svých 15ti let pracuje ve vinařství na plný úvazek. Studium na Rosewothy Colledge zvládl po práci. V té době se australské vinařství nacházelo v propadu a tak se vydal do Evropy, kde pracoval ve vinařství několika zemí. Do Argentiny přijel poprvé v roce 1998 a pracoval jako externí enolog pro několik vinařství v Argentině i Evropě současně. V průběhu času si Argentinu, její vinice, společnost i životní styl oblíbil natolik, že se stala jeho novým domovem. Excelentní vinice a variabilita pěstovaných odrůd byly příležitostí pro zužitkování jeho znalostí a zkušeností vedoucích k tvorbě nádherných vín.

V současnosti  Andean Vineyards produkuje širokou řadu vín vynikající kvality. Jejich export neustále roste a Andean Vineyards je považován za vinařství s velkou flexibilitou, které reflektuje na aktuální potřeby trhu.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.