Brandy Bardinet French XO 40% 0,7 l (karton)

Kód: KO98572

Bardinet Brandy XO  má plnou jantarovou barvu díky dlouhému zrání. Ve vůni převládá silné aroma s tóny dřeva, sušeného ovoce a vanilky. V chuti pak brandy upoutá elegantní hladkostí, kterou doplňuje vjem sušeného ovoce. Toto příjemně aromatické brandy plného těla má dlouhý hřejivý dozvuk a vytváří perfektní chuťový zážitek.

Destilace

Bardinet French Brandy XO patří mezi top 10 ve světové produkci brandy. Vyrábí se destilací fermentovaného vinného moštu, pro míchání se vybírají ta nejlepší eaux-de-vie, která pomalu dozrávají v dubových sudech. Minimální stáří těchto eaux-de-vie je 5 let.

Degustace

Země / oblast
Francie
Obsah alkoholu
Objem
70 cl
Zrání v sudu
5 let
Alergeny

Kategorie: Alkoholické nápoje
Vinné destiláty podle druhu: Brandy
Vinné destiláty podle typu a stáří: X.O. (Extra Old)
Avatar autora | 15.4.2019
Šlo to.
JK Avatar autora | 29.5.2018
Musím se zeptat kolegyně...

Společnost Bardinet byla založena v roce 1857 mladým obchodníkem s víny a destiláty  z Limoges Paulem Bardinetem. Mezi první produkty, které se staly později i pilotními značkami společnosti patřily francouzské brandy a rumy. Nástupce Paula, syn Eduard Bardinet se během svého života zasloužil o přemístění společnosti z Limoges do Bordeaux, kde vybudoval velké sklepy pro zrání destilátů v blízkosti říčního přístavu. Zároveň začal vychovávat generaci sklepmistrů ve vysoce profesionální práci míchání destilátů

Za použití těch nejkvalitnějších surovin společnost vyvíjela širokou škálu nových produktů vedle brandy a rumů a rozšířila své výrobní kapacity mimo Francii do Skotska a USA. Ve světě whisky a bourbonu začala dosahovat nemalých úspěchů.

V roce 1974 společnost Bardinet vybudovala nové sídlo na pozemku o velikosti 14 ha a přemístila i většinu své produkce do Domaine de Fleurenne nedaleko Bordeaux. Dnes se v komplexu nachází ultra moderní výrobní a stáčecí zařízení (5 plně automatizovaných stáčecích linek s maximální kapacitou 14.000 lahví za hodinu, s roční výrobou 50 milionů lahví), rozsáhlé sklepy pro stárnutí brandy a rumů (celkem v 5 různých sklepích zraje 30% celkové produkce společnosti v dubových sudech), špičkové laboratoře, ve kterých probíhá intenzivní výzkum (společnost reflektuje neustále na nové požadavky zákazníků) a nepřetržitá kontrola kvality (podléhá opět nejpřísnějším kritérium zákazníků), 12.000 m² skladů.

Společnost Bardinet se díky svému 200 let starému know-how ale zároveň i neustálému inovátorství řadí mezi 3 největší výrobce francouzského brandy, vysokých úspěchů dosahuje i ve světě rumů a whisky. Produkty společnosti jsou uznávány jak odbornou veřejností, tak i konzumenty po celém světě a jednotlivé značky získávají ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích.