Rhum Haute Couture De Ragan 40% 0,7l

Kód: RU994274
1 990 Kč 1 645 Kč bez DPH 2 843 Kč / 1 l
Skladem

Zapomeňte na vše, co jste o rumu dosud slyšeli. RAGAN je „haute couture“ třtinový destilát pocházející z jihozápadní části ostrova Mauricius. Vyrábí se výhradně ručně podle rodinné receptury a je třikrát destilovaný. Vyznačuje se jemným nádechem ořechů, vanilky a dubového sudu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cílem Jiřího Ragana bylo vytvořit destilát na bázi rumu, kterému bude dominovat jemnost a barevnost chuti. Nápoj je určený především těm, kdo neholdují většině klasických rumů, ale preferují jemnější a sladší chutě. A přesto si chtějí vychutnat třtinový destilát z těch nejlepších surovin.

Od začátku chtěl jít cestou malých šarží, aby mohl do receptury zahrnout i výrobní procesy, které jsou neproveditelné při masové produkci. Receptura staví na čistě přírodních surovinách nejvyšší kvality. Základem je melasa ze třtiny rostoucí na jihozápadě ostrova Mauricius, konkrétně v oblasti Black River. Samotná destilace probíhá natřikrát a po ní následuje tříměsíční zrání v dubových sudech po červeném víně z Jihoafrické republiky.

Poté přichází na řadu blendování, které trvá okolo dvou týdnů. Této fázi výroby je Jiří Ragan vždy osobně přítomen a přiváží některé nezbytné ingredience. Většina z nich je tajných, do destilátu se však mimo ně přidává také karamel pocházející z francouzské oblasti Cognac a vanilka z Madagaskaru. Voda, jež tvoří důležitou součást výsledného nápoje, je upravená přírodní filtrací.

Destilát poté putuje z Mauricia na Slovensko, kde se stáčí. Láhve typu heavy glass s technologií crystal clear vznikají ve Francii, etikety se tisknou v Rakousku a korky v Itálii. Vše se kompletuje ručně a v jedné šarži vznikne 5–10 tisíc láhví. Každá má své číslo, a tak lze snadno zjistit, ze které šarže pochází, kdy byla vyrobená a kdy stočená do láhve. Jednotlivé šarže se od sebe nepatrně liší s ohledem na ruční produkci a odlišnou chuť a intenzitu všech přírodních ingrediencí.

Chuťový profil:

Třtinový destilát s velmi jemnou a příjemně sladkou chutí. Vyznačuje se zakulacením s nádechem ořechů, vanilky a dubového sudu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle Země: Mauritius

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.