Baron Philippe de Rothschild Chardonnay Pays d Oc 0,75l

Kód: VI950
127 Kč 105 Kč bez DPH 169 Kč / 1 l
Skladem

Suché víno jiskrné světle žluté barvy, ve vůni je elegantní a stylové s vjemem citrusových plodů, lískových oříšků. Chuť je svěží s hladkým nástupem s vysoce expresivní ovocitou příchutí ( citrusové plody a angrešt), vše je následováno vláčným a svůdným závěrem. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

VINIFIKACE

Hrozny Chardonnay se vinifikují z každé vinice samostatně. Jsou odstopkovány, zmáčknuty k prasknutí, pak macerovány na slupkách, aby se jemně extrahovaly všechny vůně a chutě. Po lisování a usazování za studena probíhá alkoholová fermentace při teplotě 18°C. Víno dozrává v sudech bez přístupu vzduchu pro zachování svěžesti. 

 

DEGUSTACE

Suché víno jiskrné světle žluté barvy, ve vůni je elegantní a stylové s vjemem citrusových plodů, lískových oříšků. Chuť je svěží s hladkým nástupem s vysoce expresivní ovocitou příchutí ( citrusové plody a angrešt), vše je následováno vláčným a svůdným závěrem. 

 

  • 100% Chardonnay
  • Suché víno
  • Francie, vinařská oblast Languedoc-Roussillon

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvyvína: Bílá vína
Vína podle Země: Ostatní země

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V roce 1789 se frankfurtský obchodník Mayer Amschel Rothschild, který měl pět synů, rozhodl poslat čtyři z nich do hlavních evropských měst na studia: Salomona do Vídně, Nathaniela do Londýna, Carla do Neapole a Jamese do Paříže, Amschel Junior zůstal se svým otcem ve Frankfurtu. Do tohoto období se datuje začátek vzestupu slávy rodiny Rothschildů. V roce 1853 se Baron Nathaniel, potomek anglické větve rodiny, rozhodl usadit v Paříži. Protože si přál podávat svým významným hostům vlastní vína, koupil v aukci Château Brane Mouton v Pauillacu v srdci Médocu, nově získanému majetku propůjčil své jméno a nazval ho Château Mouton Rothschild. Po jeho smrti v 1870 přešel majetek na syna Barona Jamese a následně na vnuka, Barona Henriho.

V roce 1922, dvacetiletý Philippe de Rothschild, syn Barona Henriho, vzal osud Château Mouton Rothschild do svých rukou. Na tehdejší dobu zavedl revoluční změnu - trval na tom, že jeho víno, doposud dodávané vinařským obchodníků v Bordeaux, musí být lahvováno přímo na Chateau. Za dobu svého působení (více jak 60 let), jeho rozhodnutí hluboce změnila svět vína a pozvedla věhlasrodinného vinařství do bezkonkurenční výšky. V roce 1930 v obavě o udržení prestiže Château Mouton Rothschild na nejvyšší úrovni, Baron Philippe de Rothschild rozhodl, že tento ročník nebude prodávaný pod jménem Château. Přestože měl dobrou kvalitu, začal jej prodávat pod názvem „Mouton Cadet“ (cadet znamená ve francouzštině mladší syn šlechtického rodu). Vybrané pařížské klientele představil své mýtické víno, sice neklasifikované, ale stále vynikající. Mouton Cadet měl okamžitý úspěch.

V roce 1933 získal Baron Philippe společnost Château d’Armailhac, portfolio zahrnovalo malou obchodní vinařskou společnost Société Vinicole de Pauillac, předchůdce dnešní Baron Philippe de Rothschild SA. V tomto vinařství se dnes produkují světově známá vína Mouton Cadet. V roce 1970 získal Baron Philippe de Rothschild Château Clerc Milon s klasifikovanými vinicemi, ležícími mezi dvěma prestižními First Growths: Mouton a Lafite. V roce 1979 v gestu otevřenosti vůči americkému trhu navázal partnerství s Robertem Mondavim. Tehdy také vznikla značka Opus One, první prémiové franko-kalifornské víno, pěstované a vinifikované v tradici Bordeaux. Po smrti Barona Philippa v roce 1988 zdědila celé rodinné dědictví baronka Philippine de Rothschild. To pak sdílela se svými třemi dětmi, Camille, Philippe a Julien a pokračovala v otcově práci až do své smrti v roce 2014. Dnes v budování odkazu ro-
dinné tradice výroby špičkových vín pokračují její tři děti.

Současné ústředí společnosti Centre Baron Philippe de Rothschild, bylo slavnostně otevřeno v roce 2000. Moderní architektonické sídlo je umístěno v Pauillacu a je centrem administrativních, obchodních a marketingových oddělení BPhR SA. Mouton Cadet je výsledkem historie mezi vínem Bordeaux a baronem Philippe de Rothschildem. Veškeré know-how slouží jedinému účelu: sdílení„emocí pití vína“ se zákazníky po celém světě. Vinařství Mouton Cadet zaujímá vlastní rozlohu 16 hektarů. S cílem zajistit pravidelné dodávky vysoce kvalitních vín ale začal v roce 1992 Baron Philippe de Rothschild vytvářet preferenční vazby se 450 pěstiteli pěstujícími révu na 1500 hektarech různých terroir. Plně automatizovaná budova vinařství dnes zahrnuje 200 nerezových tanků s celkovou kapacitou 170 000 hektolitrů. Velký počet tanků umožňuje vinifikaci hroznů z jednotlivých vinic samostatně a vína se tak uchovávají odděleně až do konečného smíchání. Celý
proces, zahrnující tři lahvovací a balicí linky, je řízen počítačem. Ročně se naplní 22 milionů lahví, včetně 12 milionů lahví Mouton Cadet. Klíčovou roli pro zajištění špičkové kvality vína hraje oddělení kvality, které dozoruje celý proces od pěstování po lahvování, moderní laboratoř vinařství má akreditaci COFRAC již od roku 1995. Vína produkovaná ve vinařství Mouton Cadet jsou zcela homogenní a konzistentní, jsou průběžně ochutnávána a pečlivě analyzována tak, aby lahvování vína proběhlo ve chvíli optimální zralosti, svěžesti a ovocitosti.