Brunello di Montalcino DOCG 0,75 l Sensi Vigne e Vini

Kód: VII0000107
714 Kč 590 Kč bez DPH 952 Kč / 1 l
Skladem

Brunello di Montalcino DOCG  0,75 l Sensi Vigne e Vini

Detailní informace

Detailní popis produktu

Degustace: Suché víno rubínově červené až granátové barvy. Intenzivní, trvalé a rozvíjející se aroma s tóny vanilky a tabáku, plné, robustní a jemně taninové chuti. Je velmi dobře vyvážené, vyzrálé a ušlechtilé, s příjemně hřejivým závěrem.

Vinifikace: Sklizeň – konec září až polovina října. Klasický vinifikační proces červených vín s kvašením v nerezových tancích při kontrolované teplotě 26-28°С  po dobu 15-20 dnů, zrání dubových sudech minimálně 2 roky a dozrávání v lahvi také minimálně 2 roky.

Gastronomie:  Vhodné k červeným masům, divoké drůbeži, sýrům a paštikám.  Doporučujeme dekantaci 30 minut.

Ocenění: Grand Prix Vinex 2013 Gold Medal 87 bodů

 

Země původu: Itálie   Vinářská oblast: Montalcino
Dodavatel: Sensi Vigne e Vini, Itálie   Odrůda: 100% Sangiovese
      Objem: 75 cl
Konzumace: 18 - 20 °C      
Zrání v dubovém sudu: Ano   Kombinace k: Červená masa, Husa, kachna a krocan, Ostatní, Sýry, Zvěřina a divoká drůbež

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle klasifikace: DOCG
Vína podle odrůd: Ostatní červené odrůdy
Vína podle Země: Italská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Sensi se píše od roku 1895, kdy Pietro Sensi uvedl na trh první vína z vlastních vinic. Pietrovi synové, Vittorio a Armido, pokračovali v podnikání svého otce a založili vinařský dům Fratelli Sensi. Se svým koněm a povozem začali rozvážet své Chianti po okolních venkovských domech a následně až do města Florence.

Třetí generace zastoupená Vittoriovými syny Pietrem a Giovannim se zaměřila na posílení kvality pěstovaných hroznů a následné vinifikace a proslavila tak jméno Sensi po celém Toskánsku.

Čtvrtá generace – Marco, Massimo a Roberta, převzala vinařství roku 1987 a během této doby rozšířila věhlas jména Sensi na mezinárodním poli. Po náhlé smrti Marca v roce 2004 přebírá celkovou odpovědnost Massimo a ve vedení vinařského domu stanovuje základní poselství rodiny Sensi : „Každé víno, které nese naše jméno, musí vyprávět náš příběh“. Příběh velké oběti, nadšení a ambicioznosti, ale s moudrostí přijímání malých postupných kroků a velkou úctou k lidským vztahům.

Cílem je vyjádřit filozofii vinařství prostřednictvím vín, založených na eleganci, vyváženosti, čistotě a konzistentní kvalitě.

Sensi vlastní dvě významné vinařské usedlosti s vinicemi v srdci Toskánska: Tenuta del Poggio a Fattoria di Calappiano, starobylé lovecké sídlo rodu Medici z 16. století, rozložené na 100 ha vinic a olivových hájů. Odtud také pochází produkce vín Chianti, ikonických vín řady „Classic“.

Ve spolupráci s pěstileli révy v dalších oblastech – Siena, Montalcino, Bolgheri, Scansanu a S. Gimignano – nabízí Sensi také další klasická toskánská vína.

Vysoká kvalita vín Sensi je daná nejen díky místní půdě a extrémně příznivému klimatu, ale i díky lásce k vínu, respektu k tradicím a vůli k inovacím.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.